TRIBUTE ILI VECE EKV-a?

80ete, D.I.S.C.O., 90ete, veče Depeche Mode-a, veče Haustor-a, veče EKV-a, Domaćica 80ih...

da li ste za TRIBUTE ili VECE ekv-a?

tribute
15
39%
vece
23
61%

Ukupno glasova : 38

Postod miss » Uto Avg 08, 2006 23:34

u tome i jeste osnovni problem....tribjut nije osmisljen da se pravi svakih nedelju dana... vec u posebnim prilikama, ili godisnjicama, ili, jednostavno, kada ljudi zazele da cuju malo zivog zvuka grupe koju vole, ali koja nije vise aktivna....
ne verujem da ljudi na ovom forumu imaju preteranu zelju da obeleze postojanje jedne dobre, sad vec i kultne, rok grupe....ne verujem da imaju potrebu da pokazu novijim generacijama kakav je trag ta grupa ostavila, ne samo na muzickoj sceni nase zemlje, i sire, vec i u njihovim jednostavnim zivotima...koliko puta su se osecali prazni, koliko puta je dan delovao kao i svaki drugi i nije bilo vise bitno kako utrositi vreme, da li utrositi vreme....bez boljeg nacina da ga potrose...., a koliko puta je katarina bila ona koja je to menjala.... koliko puta je 'ona mi je rekla' bio pravi lek, onaj, &$%#~, potrebni osecaj da bi progurao dan... koliko je 'promenicu svet do kraja pesme' ona savrsena recenica za zapocinjanje jos jednog radnog dana, za podnosenje jos jednog sivog kisnog popodneva u zagusljivoj prostoriji u centru grada.... koliko samo puta je taj zvuk bio njihovo svetiliste, i ta cudna atmosfera.... koliko puta su zeleli da bez upozorenja viknu 'I'v always loved you' u sred super marketa, a da se posle i ne osvrnu oko sebe da provere da li ih je neko cuo...da li ih neko gleda preko ramena, osudjuje, psuje, pokazuje prstom, podrugljivo se smeska..... nadajuci se da je vrisak stigao bar do.........

cini mi se da im je dovoljno da se skupe i zajedno slusaju njihove pesme....
mozda tako i treba da bude....
vetar dise gde hoce...
Korisnikov avatar
miss

Pridružio se: Pet Jul 28, 2006 22:16

Postod Jela Ficdzerald » Sre Avg 09, 2006 03:05

Malo grubo, zar ne? Ukratko, glasala sam za veče.
Za mene je odlazak na koncert/svirku i vrištanje i skakanje na istom odavanje pošte tom bendu i njegovom stvaralaštvu. Ako bi bio tribute, po meni, tu bi došlo do male podele "zasluga", a nekako kad je godišnjica - ne znam, imam trip da treba samo njima da pripada. Ovako kompleksna ideja je stvarno super, ali samo ako tribute bude deo večeri, nikako centar pažnje.
Da li znate nekog ko bi kupio martinke (baš Dr Martens), do pola lista, muške, crne, nove, br. 43? Ozbiljna sam.
...

My love is like a Rollercoaster baby, baby, U wanna ride? :D
Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 02:59

Postod nansy » Sre Avg 09, 2006 09:52

E i ja sam glasala...
...a sada...

"Godine prolaze,
laste mi ne dolaze!!!!!
Ne mirisu mi zumbuli...
A i ti me iznevjeri!!!"

...nista bez greske.
Korisnikov avatar
nansy

Pridružio se: Sre Apr 05, 2006 15:14

Postod Devojchica_Iz_Vode » Sre Avg 09, 2006 09:56

SkroZ se slazem sa Jelom :wink:
anatomska.

and now I'm ready to close my mind.
and now I'm ready to feel your hand.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 10:23

Postod miss » Sre Avg 09, 2006 13:26

imam osecaj da uopste ne pratite...
dakle...ako se vratite jednu stranu u nazad, tj. na prvu stranu, videcete nekoliko recenica (ili stotinu redova) koje smo razmenili kolega i ja i primetiti da je primarna ideja da bude tribute otprilike dva sata (gore-dole), a ostatak veceri da bude tematski ispunjeno...

ne dobija bend 'zaslugu'....ne postoji 'zasluga'...
to i jeste moja/nasa ideja....da ovaj put svi, ili bar veliki broj ljudi, ucestvuje u organizaciji... da se napravi nesto interesantnije....
ne mislim da je za odavanje 'poste' bendu dovoljno sesti u gradski prevoz i dovuci se u klub....

mislim da cu da odustanem od svega ovoga....
niko ovde nema zelju da nesto menja....trazicu odlucnije ljude....
vetar dise gde hoce...
Korisnikov avatar
miss

Postod NikoKaoJa » Sre Avg 09, 2006 13:31

e najozbiljnije, ja podrzavam celu ideju! to je konachno neshto zanimljivo shto je iko pokushao da organizuje po pitanju ekv-a..

ne kapiram chemu tolika odbojnost.. :?
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR
tRRaktoRR ide bRRm bRRm bRRm
tRRista gRRama buRReka sa siRRom i kaRRbuRRatoRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Pridružio se: Ned Apr 02, 2006 16:12

Postod miss » Sre Avg 09, 2006 13:37

to se vrlo jednostavno zove 'prezasicenost' scene....

ne mozes da sviras svaki dan i da ocekujes da ce ljudi da imaju zelju i volju da te svaki put slusaju....
vetar dise gde hoce...
Korisnikov avatar
miss

Postod Jela Ficdzerald » Sre Avg 09, 2006 14:07

miss je napisao:imam osecaj da uopste ne pratite...
dakle...ako se vratite jednu stranu u nazad, tj. na prvu stranu, videcete nekoliko recenica (ili stotinu redova) koje smo razmenili kolega i ja i primetiti da je primarna ideja da bude tribute otprilike dva sata (gore-dole), a ostatak veceri da bude tematski ispunjeno...

Moja greška. Ja sam skapirala tokom čitanja da je profa predložio pola veče-pola tribute, a onda ti rekao/rekla da pola-pola ne bi bilo fer prema tribjutu. Zbog čega sam došla do onog o podeli zasluga.

ne dobija bend 'zaslugu'....ne postoji 'zasluga'...
to i jeste moja/nasa ideja....da ovaj put svi, ili bar veliki broj ljudi, ucestvuje u organizaciji... da se napravi nesto interesantnije....
ne mislim da je za odavanje 'poste' bendu dovoljno sesti u gradski prevoz i dovuci se u klub....

Ej, s obzirom gde ja živim, to bi bilo odavanje pošte. Ne, šalu na stranu, gde sam ja rekla nešto protiv cele ideje? Samo sam rekla da ne bih volela da poenta svega bude tribute. Jer, EKV ima kultni status, uf... kako to nazvati... tu neku nestvarnu, pseudo-mističnu auru, što zbog pesama, što zbog svoje istorije, i - ne postoji više. Koliko god bio dobar, tribute je samo tribute. Misliš da se meni nije smučio šugavi mp3 sa svojom kompresijom zvuka, prigušenim tonom, pa povremeno i šuštanjem a la "obična muzička kaseta", ali jbga! Ja njih NIKAD neću moći da čujem uživo.

mislim da cu da odustanem od svega ovoga....
niko ovde nema zelju da nesto menja....trazicu odlucnije ljude....

Izvini, ne znam te,... ali obrnuta psihologija?! Ma daj! Mislim, pojaviš se na forumu, izneseš predlog i očekuješ masu podrške. Prvo, želiš da ljudi nešto urade. Šta? Jedino što mogu je da dođu na neko takvo veče. Drugo, promena. Promena čega? OK, glupa sam. Ali, reci, jasno i glasno, šta ti očekuješ od svog predloga na forumu. Mislim, isto kao što ti nama kažeš da smo pasivni, apatični, nezainteresovani, ja tebi kažem da nisi istrajan. Pa je.baga sad.
Da li znate nekog ko bi kupio martinke (baš Dr Martens), do pola lista, muške, crne, nove, br. 43? Ozbiljna sam.
...

Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Postod Alex » Sre Avg 09, 2006 14:11

^bravo za Jelu!
get lost
Korisnikov avatar
Alex

Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 12:56

Postod leptirica » Sre Avg 09, 2006 15:22

o mene bas briga i da bude i da ne bude ovo vece..ja mnogo volim ekv,uzivam uvek u njihovoj muzici i to je to...stvarno nije bitno da li ce biti vece ili tribute.ali je neko ovde lepo rekao da u kstu samo vece moze biti,nekako triute ispadne bezveze.bar ja nisam bila zadovoljna onim sto sam cula jednog petka popodne,grupa Modro i Zeleno..ne kazem da su losi ali mi u kstu uopste nisu zvucali interesantno...
"Be still be calm be quiet now my precious boy
Don't struggle like that or I will only love you more
For it's much too late to get away or turn on the light
The spiderman is having you for dinner tonight"
Korisnikov avatar
leptirica

Pridružio se: Pon Okt 31, 2005 19:32

Postod leptirica » Sre Avg 09, 2006 15:22

o mene bas briga i da bude i da ne bude ovo vece..ja mnogo volim ekv,uzivam uvek u njihovoj muzici i to je to...stvarno nije bitno da li ce biti vece ili tribute.ali je neko ovde lepo rekao da u kstu samo vece moze biti,nekako triute ispadne bezveze.bar ja nisam bila zadovoljna onim sto sam cula jednog petka popodne,grupa Modro i Zeleno..ne kazem da su losi ali mi u kstu uopste nisu zvucali interesantno...
Korisnikov avatar
leptirica

Postod profa » Sre Avg 09, 2006 16:08

Sa izvesnim zakašnjenjem...

miss je napisao:1. ok je sistem za spiskom, ali ja sam to vise mislio kao pustanje pesama koje nikada nisu pustane na takvim skupovima, ili su bar jako retko pustane...zato sam i oduvek predlagao angel's breath... bila je jednom prilikom izlozba u onoj galeriji 'ozon', ili kako vec, posvecena katarini, i tu sam cuo 7 dana u verziji sa tekstom na engleskom, mozda bismo mogli da pokusamo da pronadjemo i tako nesto.... u svakom slucaju, samo da ne bude nesto vec hiljadu puta vidjeno... mozda pustanje live verzija iz doma ili kulusica...?

S ovim se samo delimično slažem - tribute veče podrazumeva da publika dolazi da sluša ono što voli. Ako bi se puštale samo nepoznate ili malo poznate stvari, izgubila bi se poenta. Mešanje Angel's Breatha, manje poznatih stvari (Platforme, Ruke, Olovne godine, I've Always Loved You, Ona mi je rekla, Svetilište, Ponos...) i hitova je prava stvar. Još bi bolje bilo puštanje pojedinih koncertnih verzija koje su izmenjene u odnosu na original (Sarajevo, ne znam koji je koncert u pitanju, pa Oči boje meda sa praktično svakog koncerta, sa velikim i predivnim uvodom, 7 dana iz Kosovske Mitrovice '91, i meni omiljena Ljudi iz gradova iz Doma omladine '91), ili puštanje celih koncerata, kao što si pomenuo - Kulušić, Dom, bilo šta što može da se nađe. I naravno, tu ponovo upada u priču video beam, koji je sledeća tačka. Pre toga samo da kažem da imam sve 3 pesme na engleskom koje su se vrtele u galeriji O3ONE (7 Days, Silver Years i Earh). Prošle godine na tribute-u su čak i pustili jednu od pesama (mislim da je bila 7 Days). Bilo bi super da puste i na sledećem. Inače, užasno je teško poskidati tekstove sa snimaka. :)

miss je napisao:2. nije tesko nabaviti video bim kao spravu, tu ne bismo imali mnogo problema... sto se tice snimaka, ja, takodje, znam samo za nekoliko koncerata koji su dostupni... ali sam, cini mi se na studiju B ili tako negde, jednog dana video nekoliko spotova ekv-a, tipa, dum dum, anestezija itd....mogli bismo otici na par televizija, narocito tih koje imaju obicaj da pustaju muziku i spotove, npr. politika, s B, metropolis...., i zamoliti ih da nam ustupe nekoliko snimaka.... verujem da ne bi bio problem.....

KST bi trebalo da ima video beam, pošto su na Whitesnake after party-ju isti koristili za puštanje koncerta/galerije slika. Samo se treba spojiti sa organizacijom i dati im video snimak. A baš tu imamo jednu slepu ulicu...
Kontakt sa televizijom i uzimanje snimaka od njih bi bilo moguće samo uz jake veze. Imam prijatelja koji je radio na RTS-u, nije bilo apsolutno nikakve šanse da dođe do bilo kakvih stvari EKV-a...

miss je napisao:3. sa zikom nisam imao do sada kontakta, ali sam cuo za njegovo ogradjivanje i 'stav' prema ekv-u....znam da filigrani imaju dosta kontakata sa bivsim clanovima katarine, mogli bi biti od pomoci...... ideja o okupljanju 'prijatelja' je super i ne izbija mi iz glave vec dosta dugo, ali bi to moglo biti dosta tesko za organizovati,...ipak, nista ne gubimo ako pokusamo....

Filigrani mi se nikada nisu sviđali jer tribute nikada nisu radili kao tribute - uvek su mešali milion drugih, glupih pesama (kao kada je bilo veče Azre, Haustora i EKV u KST-u, gde je svaka treća pesma bila neka od ovih bendova).
Sve u svemu, tu ideju imam negde od 1999. godine, kada sam i bio u kontaktu sa tada glavnim i odgovornim urednikom EKV recordsa (za koga će se kasnije ispostaviti da je svinja). Obećavao je veliki koncert sa puno poznatih imena, trebalo je da radimo i zvanični sajt, i ništa od toga na kraju nije bilo. Margita je umrla, ja sam izgubio kontakt sa njim, a Firchie je relativno skoro napisao neke stvari o njemu zbog kojih mi je možda i drago što se na kraju ništa nije desilo, makar u organizaciji gorespomenutog čoveka. Hrvati su zato gotovo svake godine imali interesantne EKV tribute koncerte, gde je jedne godine nastupala i Magi.

miss je napisao:4. veruj mi, energije i zelje ima vise nego dovoljno, bar sto se mene tice...kada kazem mene, mislim i na relikviju kao celinu... pitanje je samo koliko postoji zelje kod drugih ljudi...koliko, zapravo, katarina znaci ljudima ovog grada, tj ljudima koji vole muziku, koji su odrastali uz ekv i kompaniju, i, pre svega, koliko su spremni da se podignu i ucine nesto?

Ne znam koliko je ostale snage u svim tim ljudima. Siguran sam da će Dolce vita na Beer festu da okupi jako mnogo ljudi, kao i 5. novembra, pošto pretpostavljam da će opet svirati. A da li je još neko u stanju da se iscima oko organizacije *zaista dobre* EKV večeri? Problem je i u tome što treba naći prostor, izmolilti "gazde" da ga daju za neke male pare, nabaviti svu tehniku, ljude... to uopšte nije mala stvar, a "gazde" su mahom slepe za ovakve događaje.

miss je napisao:ljudi sa kst foruma imaju, kao sto vidim dosta dugo inicijativu da naprave to vece ekv-a, ali cini mi se, kao da ne idu dalje od toga...dosta se prica, malo se radi... ako sam stekao pogresan utisak, jos bolje, bice mi drago ako je tako....mada primecujem da ih i ne zanima preterano tribute, vise obicno vece, bar po ovom glasanju..... jedino sto ja znam jeste da jedva pamtim poslednje ekv vece u kst-u, koji je nekada to organizovao svakog 5. novembra, u svakom slucaju dosta cesto.... a i, svi ovi tribjuti sto smo organizovali, sto je radio miz, sto ponekad rade filigrani, dolce vita...sve mi to deluje dosta bledo...sve su to ok svirke, ali mislim da ekv zasluzuje malo vise od toga....

&$%#~, ako ne poznaješ ljude koji poznaju ljude onda sve pada u vodu, jer se u zemlji Srbiji samo na taj način može napraviti spektakl. Za KST ta varijanta nije potrebna, ali su ljudi očigledno postali gluvi - više puta sam cimao par ljudi iz KST-a koje znam, i koji ne mogu apsolutno ništa da mi kažu za to veče. A prošlo je već skoro godinu dana od poslednjeg tribute-a (ovo sam već 5000 puta ponovio, pa se izvinjavam zbog toga).

miss je napisao:5. da, iz relikvije... ne radim u kst-u, ali tragam za ljudima koji rade.....

Ja sam iz MiZ-a (koji je ovde tako lepo ispljuvan), i imam ljude koji rade u KST-u, pa ću probati još malo da čačkam...
Korisnikov avatar
profa

Pridružio se: Pet Nov 11, 2005 15:53

Postod profa » Sre Avg 09, 2006 16:40

leptirica je napisao:bar ja nisam bila zadovoljna onim sto sam cula jednog petka popodne,grupa Modro i Zeleno..ne kazem da su losi ali mi u kstu uopste nisu zvucali interesantno...

I još samo par reči o dotičnom bendu (u vezi sa stalnim sviranjem, itd).
Taj petak u KST-u je bio unplugged varijanta. Svirali smo zato što su ljudi iz KST-a tražili da nas čuju, da bi kasnije eventualno svirali na večeri EKV-a. S obzirom na to da je bilo 3-4 popodne, da je klub radio kao kafić, i da je bilo unplugged (ok, ne baš pravi unplugged - svirali smo električne instrumente bez efekata), sama svirka i nije mogla da zvuči dobro. Poenta je bila da ljudi tu sednu, popiju kafu, ispričaju se malo, odu, a da u međuvremenu imaju nekakvu muzičku podlogu. Dakle, sve samo ne koncert čija je poenta da ljudi dođu i da skaču.
Činjenica je da je MiZ imao previše svirki (mada samo 3 u BG) od trenutka kada sam se vratio iz vojske. Ja sam bio apsolutno protiv toga - po meni je poenta postojanja EKV tribute benda (što se poklapa sa mišljenjem miss) sviranje samo kada su posebni datumi u pitanju, a ne sviranje svaka 3-4 dana. Naravno da će se ljudi smoriti sa čestim svirkama, pogotovo ako je samo jedan bend u pitanju. I naravno da će koncert biti sranje ako se meša EKV sa Metallicom, Sepulturom i sličnim bendovima, kao što je bilo na raznim hitovima 202-ke. To sam i rekao bubnjarki još kada smo se upoznali - da bi trebalo da se jako dobro uvežbamo (makar vežbali i pola godine bez ijedne svirke), da uradimo svirku 18. septembra, 5. novembra, kad god, i da to bude to. Sledeće godine opet, samo da pokušamo da okupimo više ljudi koji bi svirali, itd... Dakle, samo EKV i ništa drugo. Nažalost, ni ljudi u bendu ne umeju uvek da slušaju, zbog čega su se i desile sve te svirke, od kojih mi je jedino drago što smo svirali u Kladovu.

Ok, tema je o EKV-u, ne o MiZ-u, a ja sam preterao zbog čega će me neko ispljuvati, ali osetio sam potrebu da kroz svoje lično mišljenje o postojanju tribute benda koliko-toliko opravdam svoj. Ono što mi nikako nije jasno je kako neko može da napiše da smo totalno dno, a da je zaista čuo kako zvučimo - ok je da neko kaže da smo zvučali loše, ili da je ovo ili ono zvučalo loše, ali da smo raspad?! Mislim da su poslednje 3 svirke bile skroz ok - ne nešto posebno, ali ok. Strašno me boli kada ljudi ne umeju da cene nečiji trud - ja nikada ne bih ispljuvao apsolutno nijedan bend za koji vidim da se trudi da uradi nešto, pa makar mi to i ne bilo po ukusu (kao recimo Aut, ako ih se neko seća, ili Filigrani za koje sam već napisao da ih nikada nisam gotivio, ali sam bio na velikom broju njihovih svirki iz poštovanja prema njima, i prema onima čije pesme sviraju). Džebiga, zbog takvih komentara razmišljam da li uopšte ima poente cimati se oko bilo čega, jer će se očito uvek naći neko ko će to da ispljuje.

Ovo je prva i poslednja poruka koju sam napisao o MiZ-u.
Korisnikov avatar
profa

Postod profa » Sre Avg 09, 2006 16:53

Jela Ficdzerald je napisao:Za mene je odlazak na koncert/svirku i vrištanje i skakanje na istom odavanje pošte tom bendu i njegovom stvaralaštvu. Ako bi bio tribute, po meni, tu bi došlo do male podele "zasluga", a nekako kad je godišnjica - ne znam, imam trip da treba samo njima da pripada. Ovako kompleksna ideja je stvarno super, ali samo ako tribute bude deo večeri, nikako centar pažnje.

Ali i sam rad tribute benda je odavanje pošte originalnom bendu od strane muzičara koji su odlučili da pokušaju da dočaraju tu muziku kroz svoje sviranje. Meni je životna želja da dođem na tribute koncert, zažmurim, i osetim da su ispred mene oni, a ne obični ljudi iz običnog tribute benda. Jednom (mislim da je to bilo u Domu omladine 2002. ili 2003) sam bio na koncertu Dolce vite, i to mi se desilo u jednoj pesmi - osećaj je bio neverovatan. Za mene je sviranje te muzike pokušaj dočaravanja duha EKV-a, a ne samo puko kopiranje.
Sve u svemu, kompenzacija za živu svirku je puštanje snimka koncerta EKV-a, što bi zaista bilo sjajno da urade na sledećoj EKV večeri.
Korisnikov avatar
profa

Postod NikoKaoJa » Sre Avg 09, 2006 17:12

@profa: ko si ti u MIZu?
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod profa » Sre Avg 09, 2006 17:34

NikoKaoJa je napisao:@profa: ko si ti u MIZu?

Gitarista.
Korisnikov avatar
profa

Postod leptirica » Sre Avg 09, 2006 19:45

profo ja tebe nisam ispljuvala niti bend..rekla sam samo da mi se nije svideo unplugged tog petka...nisam imala nameru da vredjam nekog..ako si tako shvatio,primi moje izvinjenje..ali stvarno nisam to tako mislila...
ja protiv tribjuta nemam nista protiv,volim da slusam ekv na svaki nacin..ali rekla sam samo da bi vise u kstu uzivala da je vece nego svirka,zbog same atmosfere...
Korisnikov avatar
leptirica

Postod profa » Sre Avg 09, 2006 20:56

leptirica je napisao:profo ja tebe nisam ispljuvala niti bend..rekla sam samo da mi se nije svideo unplugged tog petka...nisam imala nameru da vredjam nekog..ako si tako shvatio,primi moje izvinjenje..ali stvarno nisam to tako mislila...
ja protiv tribjuta nemam nista protiv,volim da slusam ekv na svaki nacin..ali rekla sam samo da bi vise u kstu uzivala da je vece nego svirka,zbog same atmosfere...

Nisi dobro pročitala moju prethodnu poruku, nisam mislio na tebe. Rekao sam da mi je ok da neko kaže da smo loše zvučali, ili da mu se nije svidelo (što si ti napisala), ali da mi nije ok kada neko napiše da smo dno, ili raspad, što je napisao Guru, jer to objektivno nije tako.
Nešto razmišljam da bi u KST-u mogla da se napravi još jedna EKV unplugged svirka, ali sa izmenjenim aranžmanima i akustičnim instrumentima. Mislim da bi to moglo da zvuči skroz ok, samo je potrebno dosta vremena, vežbe, a i konstruktivnosti muzičara da prilagode pesme akustičnom načinu sviranja. Šta mislite, da li vredi probati?
BTW. Da si bila u KST-u kada je svirala Dolce Vita pre jedno 4 godine mislim da ne bi tako mislila. Em je svirka bila jako dobra, em je posle išla muzika. :)
Korisnikov avatar
profa

Postod nansy » Sre Avg 09, 2006 21:06

@profa:Pa,ne mogu da verujem da se cimas oko toga sto je neko rakao da ste dno ili raspad.Iskreno,nisam vas cula,a mozda i jesam pa ni ne znam,ali svejedno.Ako se bavis ovime,treba samo da znaces cemu tezis i da za ostalo treba da te boli uvo.Naravno da treba da pridobijete publiku,ali ako medju publikom imas(a uvek se nadju) ljude koji ne znaju sta znaci dno/raspad u muzici(a veruj mi ne znaju ni sta je vrh),onda glavu gore i GO ON!!!Naravno ne mislim na sve ljude i nemojte sad neki h8 da mi bacate...
A sto se tice akusticnih instrumenata u KST-u,bilo ni lepo,mada mislim JAAAAkOOOoo tesko izvodljivo,a pritom da apsolutno sve ispadne kako treba.No,necu to reci 2 puta.Uz dovoljno vremena i zelje sve jemoguce!!!
...a sada...

"Godine prolaze,
laste mi ne dolaze!!!!!
Ne mirisu mi zumbuli...
A i ti me iznevjeri!!!"

...nista bez greske.
Korisnikov avatar
nansy

Pridružio se: Sre Apr 05, 2006 15:14

Postod leptirica » Sre Avg 09, 2006 22:46

profo samo napred..ja vam zelim srecu u daljem radu..i sto da ne..probajte jos neki unplugged.slazem se sa nensi ljudi tako vole da komentarisu bezveze... :wink: sve najbolje
Korisnikov avatar
leptirica

Postod miss » Čet Avg 10, 2006 12:10

e, jelo.... upravo, tako, ne poznajes me... nije istrajnost u pitanju, samo mi se cini da sam se obratio pogresnim ljudima, kao sto kaze profa, potrebni su nam ljudi koji poznaju ljude, koji poznaju ljude, a ne ljudi koji samo vole katarinu....

pojavim se na forumu, derem se na trgu....sve je to slicno, ali ocigledno i poprilicno uzaludno... pitas sta zelim da ljudi urade, sta ocekujem..., kakve promene zelim...?
ja ne mogu nista da promenim...bar ne sam....ne moze ni profa,...pitaj ga koliko dugo se bori za sve to, pitaj mene! da bismo bilo sta postigli potrebno nam je puno ljudi, mnogo inicijative...veliki je grad i tesko je nesto uciniti isto tako velikim...
ako prijatelje ekv-a, njihove bivse clanove i menadzere nije briga, mislim da nas jeste....i tuzno je ako je to tako...mozda su i oni samo umorni, mozda su oni odustali posle nekog vremena, ali mi imamo i dalje snage...
dakle, ako zelite da se katarina proslavi malo vise nego jednom veceri, koja, uzgred, i nije bila vec jedno godinu dana, onda morate/moramo da se iscupamo sa ovog foruma i da uradimo nesto konkretno....
za pocetak, to moze biti bilo sta, neka sitnica, sakupiti snimke koncerata, moliti ljude sa tv-a, organizovati bim....bilo sta...
govorim o tome da od ciste price se nista nece dogoditi...necemo biti nimalo blize organizovanju te veceri ili tribjuta ili cega god.....
vetar dise gde hoce...
Korisnikov avatar
miss

Postod profa » Čet Avg 10, 2006 13:36

miss je napisao:ako prijatelje ekv-a, njihove bivse clanove i menadzere nije briga, mislim da nas jeste....i tuzno je ako je to tako...mozda su i oni samo umorni, mozda su oni odustali posle nekog vremena, ali mi imamo i dalje snage...

Ovo je po meni najtuznija stvar u celoj prici. Ako ti ljudi nisu u stanju da se iscimaju da urade nesto dobro za njih, sta onda mi, realno, mozemo da uradimo? Da napravimo veliki koncert sa mnogo poznatih faca sigurno ne. Ali eto, bar mozemo da skupimo sve snimke spotova koje imamo (ja ih imam 9), jedan koncert, audio materijal koji bi mogao da bude interesantan, i da to damo momcima iz KST-a za sledece vece. Ali prvo treba da dodjemo do tih ljudi, a to je ono sto meni uporno ne uspeva. Koga god da pitam samo nalecem na zid. Poslednje sto sam cuo je da bi mozda trebalo da bude u septembru, da bi mozda bilo i ranije ali da se DJ-evi uvek odluce za Domacicu '80. :( A eto, u nedelju dana su bile dve Domacice, od kojih je ona u subotu imala bar 5 puta vise ljudi. Valjda je u tome poenta, da subota uvek mora da bude prepuna, a utorak/sredu/cetvrtak iz nekog razloga nece da daju za EKV.

Upravo gledam knjigu Decak iz vode i pade mi jos jedna ideja na pamet. Da skeniramo neke slike iz knjige, da se odstampaju na A4 foto papire, urame, i da se pokace na zidove u KST-u (zbog cega bi dobro bilo da vece bude u basti) cime bismo imali jednu svojevrsnu galeriju. Mislim da bi to bas lepo upotpunilo dogadjaj. :)
Poslednji put menjao profa dana Čet Avg 10, 2006 17:09, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
profa

Postod Jela Ficdzerald » Čet Avg 10, 2006 16:18

Imate moje poštovanje. Obojica. Ako mi išta padne na pamet, javiću se.
...

Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Postod miss » Čet Avg 10, 2006 16:51

ja od koncerata nemam mnogo....imam, mozda, jedan live, ili tako nesto....ali, ideja sa slikama je super....
upravo o tome sam i govorio....te male stvari koje mozemo da ucinimo, sve pocinje od malih stvari, niko nije krenuo svoj zivot spektaklom....

mozda bi bilo ineteresantno malo prikazati i EQV...slabo ko zna za to, a ipak je jedan deo cele price....
vetar dise gde hoce...
Korisnikov avatar
miss

Postod NikoKaoJa » Čet Avg 10, 2006 18:38

ja imam koncert iz doma, iz novog sada i neshto iz nekog novosadskog studija.. snimak je malo loshiji, divx.
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

PrethodniSledeća

Povratak na Subota