PunK

Sve vezano za muziku, bendove, izdanja

Postod NikoKaoJa » Pon Jul 09, 2007 14:25

vermillion je napisao:^^Chek stwarno imaju iste pesme??Znam za pewacha,da je isti al sam chula jednu pesmu i tu nema Six pack al ono nznm shta se deshava!

mm pa da.. "nishta mi staro ne nedostaje", "daleko blizu daleko".. ja te pesme znam kao pesme six packa..
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR
tRRaktoRR ide bRRm bRRm bRRm
tRRista gRRama buRReka sa siRRom i kaRRbuRRatoRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Pridružio se: Ned Apr 02, 2006 16:12

Postod zHaki » Pon Jul 09, 2007 16:19

Nemaju iste pesme wec ih ljudi chesto meshaju jer je mikica(pewach six pack-a) uleteo umesto cbs-owog starog pewacha kad se owaj razboleo.A i veci deo pesama za oba benda pishe mikica.Lik ima i zbirku taaako dobre poezije,tako da ako wam se swidjaju njegowi tekstowi potrazhite.
Inache oba benda imaju i slichan zwuk pa je ljudima teshko da ih razlikuju.
Nishta mi staro ne nedostaje i dbd su pesme cbs-a
Slika
At My Age
I``ve seen it all,
done it all,
heard it all,
I just can``t
REMEMBER IT ALL
Korisnikov avatar
zHaki

Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 20:40

Postod NikoKaoJa » Pon Jul 09, 2007 16:57

wow zhiwela sam u zabludi O.o
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod Strigor Moroi » Uto Jul 10, 2007 17:19

Je li neko cuo novu stvar Green Day-a, obradu Lenonove Workingclass Hero? Stvarno su je dobro napravili. Nadam se da cu uskoro uspeti da cujem i citav album.
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Postod Macan_KST » Pet Jul 13, 2007 00:21

Ma Americki punk bas nesto i ne gotivim,ali ajde Green Day su mi nekako sipmpaticni.Ako neko zeli da procita i da se upozna ukratko sa istorijom punk i Oi! muzike,evo jednog zanimljivog teksta...

SKA & Rude boys

Krajem 50-ih godina 20 veka na Jamajci je nastao novi muzicki pravac SKA.Rude Boys-i su u to vreme bili najverniji fanovi SKA muzike.Uglavnom su to bili buntovnici nezaposleni.Pratili su holivudsku gangstersku modu noseci crna odela,kravate i sesire(Pork pie hats),nacin oblacenja kakav se danas moze videti u Tarantinovim filmovima kao sto su "Reservoir dogs" ili "Pulp fiction"Mnogi od njih su ziveli sa druge strane zakona i zvali su se "Scofflaws".(danas u Americi postoji SKA bend istog imena).Rudiji inace nisu nastali kao sub-kultura vezana za SKA;naime u ranim danima SKA-a na Jamajci su postojala dva sound system-a,koji su putovali po gradovima i pustali muziku.Naravno da su jedan drugom bili konkurencija,pa kada bi jedan od njih gostovao negde,vlasnik drugog bi unajmio sitne lokalne krimose da prave sranja u dvorani gde se zurka odrzavala.Ljudi koji bi dolazili da slusaju SKA,bili bi opcinjeni opasnim neustrasivim momcima,spremnim da se pobiju sa svima,pa su tako svaki put pocinjali da se pojavljuju novi RUDE BOY-evi,sve dok taj simbol nije postao zastitni simbol SKA.SKA tekstovi toga vremena su pokazivali nacin zivota RUDE BOYS-a,na primer kao "Message to you Rudi",Dandy Livingstone-a,ili "007 Shanty town" Desmond Dekker-a.Nacin na koji su Rudiji igrali takodje je uticao na SKA zvuk,ritmicki su pokretali ruke napredi nazad i kao rezultat toga muzika je postala malo brza,a bas linije krace.Danas dosta SKA bendova i fanova prati "RUDE" stil oblacenja.
Rocksteady i Reggae

Do 1966 godine,delu publike je dosadio brzi SKA tempo,koji biva usporen i nastaje ROCKSEADY.Najpoznatiji Rocksteady hit je bio "The tide is high" u izvodjenju "The Paragons-a",koji je svetsku popularnost dobio 80-ih kada ga je obradila americka New wave grupa "Blondie".Najveca razlika izmedju SKA i Rocksteady-ja,je p[ored toga sto je SKA brzi,to sto je u Rocksteady-ju,akcenat stavljen na klavijature,dok je kod SKA duvacka sekcija zapazenija.Uticajem "Rastafarijanizma" religioznog pokreta na Jamajci,SKA ritam jos vise usporava i nastaje "Reggae",koji je od tada pa sve do danas,najdominantniji muzicki pravac na Jamajci.Za to su verovatno najzasluzniji "Bob Marley and The Wailers",koji su u pocetku bili "Rude Boys SKA bend",ali su pod uticajem "Rasta" ideologije pustili dredove i presli na "Reggae"."SKA" i "Reggae" su jos uvek tada bili povezani i dosta bendova i izvodjaca su svirali mesavinu "SKA" i "Reggae"-a,kao Laurel Atkin,Prince Bucter,Desmond Deker i drugi.Danas se kao "Roots Reggae" uzimaju "Rasta" bendovi s kraja 70-ih,iako "Reggae" postoji dosta pre toga."Reggae" je u medjuvremenu evoluirao u vise grana od kojih su samo"Dance Hall Reggae" i "Dub" vredni pomena i slusanja.
Punk i Dub Reggae

U to vreme nastaje i novi pravac unutar "Reggae"-a nazvan "Dub Reggae" koji je maksimalno ogoljeni i usporeni "Reggae".Naj poznatiji predstavnici "Dub-a" u to vreme bili su Lee Scratch Perry koji je kao i vecina "Reggae" umetnika u pocetku bio dosta povezan sa SKA kulturom,a kasnije dosta saradjivao sa "Punk" bendovima,zatim Jimmy Cliff koji je takodje svirao SKA u pocetku i bio "Rude Boy",pa onda Linton Kwesi Johnson koji je bio izraziti protivnik rastuceg rasizma u Britaniji krajem 70-ih i svirao sa "The Ruts,The Clash" i jos dosta Punk bendova na koncertima "Rock against racism" itd...Punk i Reggae su bili i inace dosta povezani,uprkos tome sto vecina "normalnih" ljudi nikad to ne bi pomislila.Punk bendovi su svirali (i idalje sviraju)Reggae(vec pominjani The Clash,The Ruts,zatim Stiff Little Fingers,The Members,Rancid,NOFX,zenski Punk bendThe Slits...),Reggae producenti su producirali Punk albume,Punk i Reggae bendovi su zajedno svirali(kao recimo The Ruts,i Misty in Roots koji su bili veliki ortaci iako su jedini bili PUNK/SKINHEAD belci,a drugi RASTA crnci,zatim "The Clash" i Mikey Dread koji su se zajedno mlatili protiv "naci skinsa" tj "Bonehead-a"),i naravno velika vecina Punk i Reggae bendova i fanova se borila protiv rasizma.Dosta Punk bendova su imali "Dub" verzije svojih pesama i svirali ih na koncertima.

SKINHEADI

Sa ucestalim imigracijama Jamajcana u Veliku Britaniju 60-ih godina,SKA i tamo poistaje popularan pod imenom "Jamajcanski bluz",ali uskoro biva krsten kao "Blue Beat" po idavackoj kuci koja je izdavala SKA i REGGAE.Prvi internacionalni SKA hit je bio "My boy lollipop" Millie Small-a,koji je istakao mladog engleskog MODA -Rod Stewart-a.U to vreme od takozvanih "Hard Mods-a" i "Rude Boys-a", nastaju prvi "Skinheadi",koji nasuprot popularnom verovanju,nisu imali nikakvih dodirnih tacaka,sa rasizmom ili nacizmom.MODS-i su u pocetku slusali "Rock and Roll",da bi presli na "Jazz" koji ubrzo ostavljaju,i pocinju da slusaju "SKA"(koji u sebi ima dosta elemenata Jazz-a i Reggae-a).Tada nije bilo nimalo cudno videti grupe pomesanih belih i crnih "Skinhead-a" koji zajedno sa "Modovima" igraju na "SKA" koncertima.Ovi rani "Skinheadi" su takodje bili poznati kao "Boot boys".Bili su fanaticni navijaci fudbalskih klubova,voleli su da piju pivo,voze vespe, i velikom vecinom bili su pripadnici radnicke klase.Tadasnji "Reggae" je bio poznat i kao "Skinhead Reggae".Najpoznatiji "Skinhead Reggae" bend je bio "Symarip" koji su idali album "Skinhead Moonstomp", i nakojem su imali pesme "Skinhead Girl"(kasnije obradjene bar 30 puta,od strane sto Punk,sto SKA,sto OI! i Reggae bendova),"Skinhead jamboree" i "Skinhead moonstomp",zatim Lurel Aitken(R.I.P.),SKA/Reggae crnac sa pesmama "Skinhead" i "Skinhead train to rainbow city",Judge Dread(R.I.P.),Hot road all stars i Claudite.
Sa pojavom "Punk-a" "skinhead" pokret ponovo jaca.Skinsi pocinju da slusaju "PUNK" i komercijalizacijom "Punk-a" stvaraju "Streetpunk" iliti "Reality punk".Najpoznatiji "Streetpunk" bendovi su:THE BUSINESS,BLITZ, 4 SKINS,COCK SPARER,COCKNEY REJECTS,RED LONDON,RED ALERT...

SKINHEADI-drugi deo

Neki skinsi se tada(ne svi!)uclanjuju u ekstremne desnicarske oraganizacije kao sto su "British National Party" i prihvataju nacizam i rasizam.Od tada postoji opsteprihvaceno misljenje da su svi "Skinheadi" nacisti,sto nema veze sa mozgom.Jedan od takvih je bio i "Ian Stewart Donaldson" koji je imao bend "Skrewdriver"."Skrewdriver" je u pocetku bio obican "Streetpunk" bend da bi sa naraslim rasizmom u Britaniji poceo javno da iskazuje stavove,a do 1983 godine Ian je vec digao desnu ruku i uzviknuo:"Tomorrow belongs to me!".Nastaju novi naci bendovi i pokret uzima maha u celom svetu.Krajem 80-ih godina Ian Stewart razocaran BNP-om osniva najvece zlo,sopstvenu organizaciju "Blood and Honour"(Krv i cast).Tada naci bendovi vise nemaju nikakve veze sa "Streetpunk-om"(koji je vec dobio naziv OI! Punk opsteprihvacen u svetu)i sviraju neki Hard Rock i Metal.Ian Stewart je umro pocetkom 90-ih,ali njegovih sledbenika danas ima sirom sveta,i uglavnom kada u novinama procitate neki tekst o "Skinheadima" to ce biti o njima zbog cega danas ljudi i misle da je svaki kratko osisan lik u martinkama i fajerci nacista.Nacistu mozete prepoznati po simbolima koje nose,a to su pored svastike i kukaca i brojevi 18(AH, prvo i osmo slovo azbuke,sto predstavlja inicijale Adolfa Hitlera),88(Heil Hitler),14("cetrnaest reci koje vode ka slobodi rase"),zatim tri sedmice koje idu u krug(simbol organizacije "Blood and Honour"),malteski krst i slovo O u kome se nalazi krst(danas dosta navijaca koristi ovaj simbol,iako vecina ni ne zna sta on predstavlja;to je Keltski krst simbol,BNP-a).

Od strane originalnih "Skinheada" neonacisti dobijaju naziv "Boneheadi",i kao reakcija na njih nastaju novi pokreti unutar "Skinhead" kulture:SHARP (Skinheads Against Racial Prejudice-Skinheads-i protiv rasnih predrasuda),medju kojima ima dosta crnaca,belaca, japanaca,kineza i koji su najblizi originalnim(pravim Skinhead-ima).Zatim tu su jos i RASH (Red and Anarchist Skinheads-Crveni i anarho "Skinhead-i"),koji se bore otvoreno za komunizam i anarhiju.
Posto je i takozvani teho-skinsi,gay skinsi,koji su skinsi koliko i nacisti-znaci nimalo.
Neki od poznatijih SHARP i RASH OI! PUNK i SKA bendova su:Angelic Upstarts,Red London,Red Alert,Stage Bottles,Los Fastidios,Reazione,Banda Bassotti,Prowlers,Scrapy,The Oppresed,No Sports...a ima i nekih bendova (klasicnih Streetpunk)koji nisu naci i ogradjuju se od svih politika kao: "The Templers",Oxymoron,Wretched ones...i drugi,od kojih neki ne vole ni desne ni leve bendove.Postoje jos i bendovi tipa "OI! Polloi" koji su anarho usmerenja a ne vole ni crvene ni naci bendove.Ma postoji tu svasta,cak ima i nacista koji slusaju SKA,i levicara koji slusaju naci bendove...Medjutim opste prihvaceno je misljenje da su jedini pravi "Skinhead-i" tradicionalni "Skinhead-i"i da nije doslo do infiltracije neonacista u pokret,danas ne bi ni bilo svih tih podela,ali opet,glupo je izjednacavati leve i desne "Skinhead-e",kao sto neki vole da rade.

Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 19:01

Postod Macan_KST » Pet Jul 13, 2007 00:26

A evo i malo Oi! muzike od meni veom dragog Francuskog benda:

Brigada Flores Magon-Paria

http://www.sendspace.com/file/ybcn4k(jedna pesma)

Javite mi kakve su impresije.

Inace hvala ortaku iz KST-a koji mi je narezao ceo njihov opus :)
Korisnikov avatar
Macan_KST

Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 19:01

Postod vermillion » Pon Jul 16, 2007 17:01

^^Odslushala sa pesmitzu i oki je.Kul kul.Za taj bend nisam ni chula.

I strawa za owaj chlanak,swashta nowo nauchish:)

A shto se tiche Green day-a,oni su po meni ono,ok i ja wolim nowi album koji nazhalost wishe neam,ortakinja ga zagubila(grrr),tu je Jesus of Suburbia al ubedljiwo najlepsha pesma sa tog albuma mi je-What's her name:)
Sooo,are we goin' anywhere?Nowhere special,the moon! :D
vermillion

Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 20:13

Postod NikoKaoJa » Pon Jul 16, 2007 20:13

Macan_KST je napisao:A evo i malo Oi! muzike od meni veom dragog Francuskog benda:

Brigada Flores Magon-Paria

http://www.sendspace.com/file/ybcn4k(jedna pesma)

Javite mi kakve su impresije.

Inace hvala ortaku iz KST-a koji mi je narezao ceo njihov opus :)

nije loshe, mada bih wolela kad bih bar neshto razumela (:
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod vermillion » Pon Jul 16, 2007 21:05

^^E widish,to je chudo jer mozhe i da te pcuje a da je tebi super pesma.Waaaaa.Nepredwidljiwost...:)Shto mislim da u owom sluchaju nije narafno.Yup:)
vermillion

Postod Strigor Moroi » Čet Jul 19, 2007 20:35

Pa sad, da li mi je interesantno da slusam bend koji nista ne razumem?Jok! Osim kada me bas kupe muzikom ali i to uglavnom ne traje dugo. Iskreno to upunk-u tek nemogu da slusam jer punk i jeste ptretezno bitan zbog tekstova a muzika je tu manje bitna.

Inace, Green Day izgleda ima i novi album na kome se i nalazi obrada Lenona.
Pozzzzzz

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod zHaki » Sub Jul 21, 2007 13:57

Shto se Green Day tiche oni su bili strawa,imam swe albume do 2002,ali owa poslednja dwa uopshte nisu Green Day koji ja poznajem.Totalno drugachiji textowi,'beni Bono i shminka.Shit shto se mene tiche.I oni su napredowali kao kst :lol:
Ja cu da se drzhim NOFXa :bounce: :bounce: :bounce:
Slika
At My Age
I``ve seen it all,
done it all,
heard it all,
I just can``t
REMEMBER IT ALL
Korisnikov avatar
zHaki

Postod vermillion » Ned Jul 29, 2007 21:44

Eee chuula sam Hero od Green day-a i dobra,svidja mi se.A mnogo je tuzna bre.A slushala sam i Senza Replicu,Umetnost budutjnosti i dobri su posebno textovi a josh i devojka peva shto je retko al je strawa.Yup
vermillion

Postod Strigor Moroi » Uto Jul 31, 2007 17:26

vermillion je napisao:Eee chuula sam Hero od Green day-a i dobra,svidja mi se.A mnogo je tuzna bre.

Nije tuzna. Mislim ako shvatis da tako stoje stvari onda je vise shvatas kao buntovnu pesmu nego kao nesto drugo. No, dobro Lenon je i bio poznat po takvim pesmama. Setite se samo "Imagine".
Da mislim da je jedan moj ortak jako dobro prokomentrisao pojavu ove pesme, da je bas to nedostajalo modernom r'n'r-u dobra "angazovana" pesma. Znate ono, socijala, bunte i sl.
Cini se da su svi, pa u pankeri zaboravili da poenta nije samo u pisanu tra-la-la pesmica koje svi gotive i koje se non-stop vrte na radiju. IMa nesto i u provokaciji. A najsmesnije je i sto upravo ti pankeri to zaboravljaju. Zar ne?

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod MarduKKK » Sre Avg 01, 2007 12:42

Working Class Hero jeste pesma koja je nedostajala modernom r'n'r-u. Ipak, mislim da bi bilo bolje da nije rec o obradi, vec da su napravili svoju pesmu na tu temu. Nazalost, danas u rock'n'rollu nema vise pravih buntovnika koji imaju socijalnu i politicku svest. Provokacije su se svele na obicno psovanje, a vecina bendova ili stvara lose ljubavne pesmice ili peva o patuljcima i zmajevima.
neki ljudi nikad ne polude.
kakve zaista užasne živote
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 17:54

Postod zHaki » Sre Avg 01, 2007 19:04

Nije bash tako,ima takwih pesama koliko hocesh ali cesh ih retko chuti na MTVju
"Pjevajte neshto ljubavno,cure svrsavaju na to..."

Poslushajte grupe kao shto su Authortiy Zero,Buck-O-Nine,Mad Caddies ili Rancid.Uskoro bi trebao da izadje nowi album Bad Religiona koji se zowe New Maps of Hell,mislite da na njemu nece biti politichkih poruka i socijalne tematike.

Meni wishe smeta shto neki danashnji politichari koriste stariji punk da se dodwore glasachima iako njihowa politika nema weze sa tom muzikom(kao shto je Bler koristio Sham 69 !!?)

Inace ova pesma nema mnogo weze sa pankom ali je prawo u metu- Morrissey- Irish blood, english heart
Slika
At My Age
I``ve seen it all,
done it all,
heard it all,
I just can``t
REMEMBER IT ALL
Korisnikov avatar
zHaki

Postod vermillion » Čet Avg 02, 2007 16:50

@Strigor Ok meni je tuzna Hero iz mnogih razloga i pesma oznachava puku realnost.I slazem se za tra la la pesmice al onog koga zanima stvarno pank on tje se udubiti u to i truditje se da sazna vishe.
Meni lichno grupa koja ima strawa textowe je Crass a nashim pankom nisam neshto odushevljena,sem skoro pomenula sam Senza Replicu i textovi su ok,drugachiji su jer se u mnogim grupama vrti sve te jedno te isto.Npr volim ja Hladno piwo da chujem ali generalno njihovi textovi mi nisu nishta ni spec,u sushtini me ne odushevljavaju.Oni mi dodju ko razonoda.I Grch ili Disharmonija su ok,sad nznm dal je neko preslushavao.E a grupa koja je kvalitetnija je Unutrashnji bunt.
vermillion

Postod Strigor Moroi » Čet Avg 02, 2007 17:09

vermillion je napisao:@Strigor Ok meni je tuzna Hero iz mnogih razloga i pesma oznachava puku realnost.I slazem se za tra la la pesmice al onog koga zanima stvarno pank on tje se udubiti u to i truditje se da sazna vishe.
Meni lichno grupa koja ima strawa textowe je Crass a nashim pankom nisam neshto odushevljena,sem skoro pomenula sam Senza Replicu i textovi su ok,drugachiji su jer se u mnogim grupama vrti sve te jedno te isto.Npr volim ja Hladno piwo da chujem ali generalno njihovi textovi mi nisu nishta ni spec,u sushtini me ne odushevljavaju.Oni mi dodju ko razonoda.I Grch ili Disharmonija su ok,sad nznm dal je neko preslushavao.E a grupa koja je kvalitetnija je Unutrashnji bunt.

Za Hladno pivo se necu sloziti. Imaju odlicne tekstova, a to jeposebno doslo do izrazaja na poslednje dava albuma ili bolje receno na poslednjem. Knjiga zalbe je od pocetka do kraja odlican album u svakom pogledu. Tesktovi su dovoljno jasni i eksplicitni, u svakom imas barem stih koji provlaci socijalnu i/ili politicku pricu. mozda je zalosno, ali ovo je jedan od boljih albuma na ovim prostorima, jos od treceg albuma Block Out-a "San koji srecan sanjas sam".
Sto se tice ovih domacih bendova koje pominjes, iskreno posto se verovatno radi o demo bendovima ili svakako nekim manje poznatim, kod njih najcesce kvalitet u svakom pogledu varira, pa i tekstova. Nisam slusao ovekoje pominjes pa ne bih da komntarisem ali, preslusao sam gomilu novih bendova u raznim pravcima i vecina je samo bleda kopija neceg vec vidjenog. A pankeri su mozda nagori. Gomile tekstova o alkoholu i sl, zastarele ideoloske poruke (komuzam i sl.) ili lose dnevno politicke pesmice. Jako je malo neafirmisanih punk bendova koji su mi se svideli. Ustvari,sad i ne mogu da se setim ni jednog koji mi se svideo, mislim pri tome na autorske bendove.
Ako te ne mrzi otkucaj neki od tekstova pomenutih bendova pa da razgovaramo o tome.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod vermillion » Čet Avg 02, 2007 17:19

Evo npr od Senza Replice-Unutrashnje ogledalo se zove pesma-Kad dopustish da te proguta surova priroda trzhishta na kome vlada besposhtedna konkurencija,materijalno zlo postane tvoja jedina religija,kad svoje JA postavish visoko iznad svojih prijatelja,kad tvoja osetjanja prestanu biti spontana a tvojim telom duhovno slepilo ovlada.Datju ti ogledalo,unutrashnje ogledalo,netje biti odraza.

E to mi je ok text.Ili isto od njih deo jedan:Okretjesh lice ka suncu,da senke proslosti ostanu iza tebe,tada pochinje tvoj zhivot.Ovaj deo mi je divan. :toothy2:
vermillion

Postod Strigor Moroi » Čet Avg 02, 2007 17:25

@Vermillion: O.K ovo lepo zvuci kad se cita. Nije da sam nesto odusevljen ali je sasvim na mestu, svakak obolje nego vecina stvari koje sam cuo u poslednje vreme. Sad jos samo da sve to nisu upropastili losim aranzmanom ili muzikom.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod MarduKKK » Ned Avg 05, 2007 17:44

vermillion je napisao:Evo npr od Senza Replice-Unutrashnje ogledalo se zove pesma-Kad dopustish da te proguta surova priroda trzhishta na kome vlada besposhtedna konkurencija,materijalno zlo postane tvoja jedina religija,kad svoje JA postavish visoko iznad svojih prijatelja,kad tvoja osetjanja prestanu biti spontana a tvojim telom duhovno slepilo ovlada.Datju ti ogledalo,unutrashnje ogledalo,netje biti odraza.

Ovaj tekst je previse klinacki, a i podseca na neke bendove. Poslednji album Hladnog piva se bavi otprilike istom temom, ali na jedan mnogo ozbiljniji i dublji nacin. Oni potrosacko drustvo napadaju sa raznih aspekata, ali ni u jednom trenutku nisu banalni i ne tvrde sta bi trebalo ili sta ne bi trebalo raditi.
neki ljudi nikad ne polude.
kakve zaista užasne živote
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 17:54

Postod vermillion » Pon Avg 06, 2007 00:33

Klinachki ?Vazhi.Samo je najprostije recheno kako stwari stoje.I da ima mnogo boljih textowa al ovaj josh mnogo vise muzika dopunjuje.Samo slushaj Hladno piwo posebno nove stvari.Bitje da je bitno.
vermillion

Postod Sarah Key » Pon Avg 06, 2007 18:00

Tek sad izvalih ovo...thnx :cheers: dobar je sajt ...ima dosta za skidanje
What if I could smile, until the end of time?
What if I could hide, with you?

With You!
Korisnikov avatar
Sarah Key

Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 23:38

Postod NikoKaoJa » Pon Avg 06, 2007 18:10

Sarah Key je napisao:

Tek sad izvalih ovo...thnx :cheers: dobar je sajt ...ima dosta za skidanje

chekiraj im i forum ;) ja se malopre registrowala :D
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod Strigor Moroi » Uto Avg 07, 2007 13:41

MarduKKK je napisao:
vermillion je napisao:Evo npr od Senza Replice-Unutrashnje ogledalo se zove pesma-Kad dopustish da te proguta surova priroda trzhishta na kome vlada besposhtedna konkurencija,materijalno zlo postane tvoja jedina religija,kad svoje JA postavish visoko iznad svojih prijatelja,kad tvoja osetjanja prestanu biti spontana a tvojim telom duhovno slepilo ovlada.Datju ti ogledalo,unutrashnje ogledalo,netje biti odraza.

Ovaj tekst je previse klinacki, a i podseca na neke bendove. Poslednji album Hladnog piva se bavi otprilike istom temom, ali na jedan mnogo ozbiljniji i dublji nacin. Oni potrosacko drustvo napadaju sa raznih aspekata, ali ni u jednom trenutku nisu banalni i ne tvrde sta bi trebalo ili sta ne bi trebalo raditi.

Klinachki ?Vazhi.Samo je najprostije recheno kako stwari stoje.I da ima mnogo boljih textowa al ovaj josh mnogo vise muzika dopunjuje.Samo slushaj Hladno piwo posebno nove stvari.Bitje da je bitno.

Hm, posto sam ja delom podenuo ovu raspravu red je i da se ukljucim.
Prvo, kao sto rekoh kada sam prvi put komentarisao ovaj tekst, nije los. Mozda jedan od boljih tekstova nepoznatih bendova i svakako osvezenje posle gomile bljuvotina, psovki i banalnih stihova. Ipak, daleko je od jako dobrog teksta. Necu da zalazim da li je klinacki ili ne jer ne znam koje su godiste ljudi koji su ga radili i mozda je za njihovo godiste ovo jako ozbiljan tekst. Ali jedno se mora reci, ako bi ovaj tekst postavili u istu pricu sa pomenutim Hladnim pivom, ili recimo Goblinima onda bi tekst definitivno bio "druga liga".
Mislim, mozemo da volimo ili ne neki od ovih bendova ali ipak ako pogledamo pesme koje se bave slicnom temom, recimo "Carstvo pasea" od Piva ili recimo "Nagrada" od Goblina (ova pesma je nekako najbliza toj prici materijalnog i sl. kojemogu da se setim trenutno), a obe pesme ne predstavljaju vrh ovih bendova, onda im ovaj tekst ne moze ni prismrdeti.
Mozemo takodje da se osvrnemo i na Pekinsku patku, ciji su clanovi bili klinici kada su radili Plitku poeziju a ipak su im tekstovi mnogo kvalitetniji od ovog.
Dakle, tekst nije los ali ipak nije dovljno dobar da ga posmatramo kao vrh. Prosto cinjenica je da demo bendova koji odskacu kvalitetom nema ili ih ja barem jos nisam cuo. Ovo je samo jako dobar pokusaj i bilo bi dobro da ima vise ovakvih bendova, mozda bi nam scena onda i licila na nesto.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod vermillion » Uto Avg 07, 2007 15:33

^^Da ja nisam ni rekla da je text vrh ali pored stwari koje ljudi prawe to je oket.I narawno da ima mnogo boljih i bendova i textowa nego sam taj preslushavala skoro i zato sam i stawila te reci jer sam slushala i Tehnoloski vishak i tako jos neke grupe koje me nisu neshto odusevile a ovo je bilo ok.A Pekinshka patka jeste kvalitet i po meni tje uvek biti posebno Strah od monotonije kao i Paraf :toothy2:
vermillion

PrethodniSledeća

Povratak na Muzika