Rockaj Srbijo!!!!

Sve vezano za muziku, bendove, izdanja

ROCKAJ SRBIJO!!!

Da
13
87%
Ne
2
13%

Ukupno glasova : 15

Rockaj Srbijo!!!!

Postod shtraft » Čet Avg 16, 2007 14:49

ROCKAAAAAAAJ!!!!!!

Slika
http://groups.myspace.com/rokajsrbijo

Ljudi, malo je reći da je gitarska scena u Srbiji u nezavidnom položaju. Svi se žalimo na loše uslove, na nezainteresovanost medija. Šta ostaje na kraju? Samo prazna priča i ništa više. Ajmo da predjemo sa reči na dela.
Koliko ima gitarskih bendova u Srbiji?
Po mom mišljenu dovoljan broj da se napravi jedna velika akcija na nivou cele Srbije!!!!
Sve se svodi na pojedinačni entuzijazam, a kad bismo udružili energiju, mogli bismo da napravimo nešto veliko.
Moja ideja je sledeća:
Radni naziv „ROKAJ SRBIJO“.
Svaki veći grad u Srbiji, pa i manji, da se iscima da u svom gradu organizuje svirku pod nazivom ROKAJ SRBIJO, koja će biti održana istog dana, po mogućstvu da pocne u isto vreme. Ide lepo vreme, svirke na otvorenom ko poručene. Ako se budemo dobro organizovali lako ćemo dobiti podršku medija, za celu akciju.
AKO VAM SE SVIDJA ILI NE SVIDJA IDEJA IZNESITE SVOJE MIŠLJENJE!!!!
groups.myspace.com/rokajsrbijo
NEMA VIŠE IZGOVORA!!!!!
shtraft

Pridružio se: Čet Avg 16, 2007 14:33

Postod Hector » Pet Avg 17, 2007 04:07

slazem se sa tobom idemo ovo su lepota koja nam podvaljuju ali trebalo bi pre toga obrzaovati naciju tako i svet tako da je to tezeak poduhvat
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

Postod NeverBorn » Ned Avg 19, 2007 02:47

A jel ste se pitali koliko dobrih bendova ima Srbija ???
Poshtujem ideju, ali mislim da treba samo najjachi da opstanu, oni koji ne valjaju i treba da propadnu.

A ako su jaki, ne vidim zashto im treba podrshka ??? 2007 je godina u kojoj smo imali toliko velikih koncerata i festivala i tek tjemo da ih imamo(Tool,Killswitch Engage,Helloween,GamaRay). stvarno najmanje je meni potreban demo maraton. Koji i ako se napravi dotje samo rodbina i prinudjeni tehnichari.

Izvinite na skepticizmu, da me ne bi pogreshno shvatili ponovitju o5: Stvarno poshtujem ideju. Samo sam realista.
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod Hector » Ned Avg 19, 2007 05:02

pa kako da ti kazem hell komplikovana prica ali gledaj ovako ako grand hiotove niko ne bi kupovao da se ne vrte po ceo dan na pinku house ne bi niko slusao da se ne vrti ...

ne mogu da formulisem sve ono sto bih hteo da kazem a i umoran sam verovatno cu da editujem ovaj posta sa opsirnim izvestajem ali za sada toliko od mene
Hector

Postod gotmog » Pon Avg 20, 2007 12:24

Uuuuu, otvorio si temu koja besni od kad sam ja imao 5 godina (long, loooong time ago in a Serbia far away)...
Rock nikada nece umreti, pa cak ni u Srbiji, ali da sad pokusavamo da dobijemo neki medijiski rat... No way...
Mislim, kad god vidim Grand show ili tako nesto, i pogledam u publiku i vidim malu decu koja pevaju "a kod tebe su jos uvek moje gacice" i sl. uvek se tesim da ce pametna od njih kasnije shvatiti sta su ih roditelji i drustvo terali da slusaju i potraziti nesto novo, nesto divlje aka Rock&Roll...
A tekstovi u Grandu sve gluplji... samo da su deca sve pametnija... :geek:

Poenta: da ne silimo ljude da slusaju rock (kao npr. lepljenjem istog ovog linka na forum Granda, ako postoji) vec da ih pustimo da sami otkriju nesto...
I've travelled every highway, and they all keep coming back to you...

MILITANTNI LJUBITELJI MACAKA crew, yo!!!

-And what do you have faith in?
-Nothing. I am SO exquisitely empty.
Korisnikov avatar
gotmog

Pridružio se: Sub Sep 09, 2006 23:45

Postod Strigor Moroi » Pon Avg 20, 2007 15:34

Cekajte ljudi, vidim ovde sjajnu ideju, koja ce se malo teze "odraditi" bas ove godine ali nikako nije losa.
to sto se tice dobijanja medijskog rata.... pa tu malo sta mozemo, ali ne zaboravite da r'n'r nikada i nije u ovoj zemlji bio glavna muzika na medijima, barem onim vecim. Mogli smo da se zadovoljimo sa po kojom emisijicom u nenormalnimn terminima i to je bilo to. Jos jedino na radijiu mozete cuti kvalitetne emisije. Tako da bi ovako nesto svakako pomoglo da se cuje za nove bendove i da ih ljudi vide uzivo pa nek odluce da li im se svidjaju ili ne.
A sto se tice price, da li ima dovoljno dobrih bendova i sta ce onim jakim pomoc..... Hm, mali i neafirmisani bendovi svakako zasluzuju pomoc pri oragnizaciji svirki ili ucesce na svirkama kojen eko organizuje. Ne slazem se sa pricom da je sasvim dovoljno to sto imamo koncerte velikih stranih bendova. Ocit primer je Majdanpek.... Rodjen sam tamo i zavrsio srednju skolu. U vreme kada je citava drzava bila upasana u trenerke mi smo imali CETIRI (4) dizelasa!!!!!!! Od nekoliko stotina mladih ljudi u tom gradu bilo je gomila punkera, skinsa, nesto metalaca, ekipa bluzera u grupa nas koja je slusala sve sto je iole vredelo a uglavnom se "skolovala" na hard rock-u. U tom trenutku je funkcionisalo deset do petnaest bendova razlicitih pravaca..... A onda, jedini kafic u gradu koji je pustao iskljucivo r'n'r i bio najkultnije mesto u gradu je zatvoren.... vise nigde u gradu nije mogla da se cuje dobra muzika.
Sledeca scena..... gomile klinaca koje se loze na narodnjake, piju viski u kaficima, klinke koje se, sve do jedne, farbaju u plavo itd. Imate predstavu?

Dakle, nije pitanje, da li se slazete ili ne. Ptanje je da li cemo uraditi nesto za sebe ili ne. Ko ne zeli, nije problem, samo da ne mraci previse. Pozdrav.

P.s kako mogu da pomognem, mada sa narednih mesec-dva u guzvi zbog privodjenja (barem se nadam) kraju studija?
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Postod Jela Ficdzerald » Pon Avg 20, 2007 19:50

Rock definitivno treba učiniti pristupačnijim.
I ne možete narodnu i rok poistovećivati po slušanosti, jer narodna ima mnogo dublju tradiciju - to je muzika za svadbe, ispraćaje, rođenje prvog deteta (i drugog, i trećeg, i četvrtog... :D), slave i na kraju krajeva, obično čišćenje kuće. Narodnjačka se na njenu usađenost samo nadovezala .

A pitanje je koliko smo mi rok prihvatili, a koliko nam je ostao stran. Sama njegova nedostupnost dosta odbije klince jer ova muzika kakva je da je - svi je znaju i mogu da zajedno pevaju te glupe tekstove i iako sam ja na svom maturskom šizela, dosta njih nije.

Pitanje je šta bi ta svirka promenila. Iskreno, mene u shtraftovom postu prvo što odbija jeste preterana upotreba uzvičnika - mnogo usijanosti, malo realnosti i organizacije. Za početak, osim ako ne misliš da svirka bude jedna akustara i jedan pevač, odakle pare za sva ta ozvučenja?

Iskreno, mnogo je jeftinije da od tih para odu u studio, svaki bend snimi neku svoju stvar, naprave kompilaciju i uz to fanzin od 6 strana i u kompletu da dele na glavnoj ulici svog grada. I biti kreativan i duhovit koliko je to moguće, jer seks i humor prodaju stvari, a od komercijale u ovom slučaju ne treba bežati.
Da li znate nekog ko bi kupio martinke (baš Dr Martens), do pola lista, muške, crne, nove, br. 43? Ozbiljna sam.
...

My love is like a Rollercoaster baby, baby, U wanna ride? :D
Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 02:59

Postod Hector » Čet Avg 23, 2007 04:15

kako god mi ivimo oni se nmenjaju mi smo vecni oni neka umru u zajedno sa svojim dusama

imam reciu samo jedno \

neka zaplivaju na dnu okenana
Hector

Postod NeverBorn » Čet Avg 23, 2007 05:02

Jela Ficdzerald je napisao:Iskreno, mnogo je jeftinije da od tih para odu u studio, svaki bend snimi neku svoju stvar, naprave kompilaciju i uz to fanzin od 6 strana i u kompletu da dele na glavnoj ulici svog grada. I biti kreativan i duhovit koliko je to moguće, jer seks i humor prodaju stvari, a od komercijale u ovom slučaju ne treba bežati.

In aur vilidz vi kol det a realiti chek ... or kol shauor !!!
Ju dont mised a tink !!! rispekt ...
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Postod Jela Ficdzerald » Pet Avg 24, 2007 12:22

Pa ono... Aj min.. tenk ju veri mač. :clown:
Da li znate nekog ko bi kupio martinke (baš Dr Martens), do pola lista, muške, crne, nove, br. 43? Ozbiljna sam.
...

My love is like a Rollercoaster baby, baby, U wanna ride? :D
Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 02:59

BICU OŠTAR!!!!

Postod shtraft » Sub Avg 25, 2007 13:13

Navodicu iskljucivo cimjenice bes suvisnih komentara, a vi smi dojite do zakljucka!!!
"Otkucajte www.myspace.com (sajt na kome se nalaze svi srpski bendovi afirmisani ili ne) zatim kliknite na Music zatim pri izboru Genre:Rock ; Search By:Select ; Keyword:/ Location: Yugoslavija(&$%#~ svih ex republika iz Jugoslavije ima sem Srbije te bi to trebalo da pretstavlja srbiju) Sort By:Alphabetical. Izacice vam lista od 661 bendova. Pretpostavimo da poslusate tih 661 bendova, napominjem samo bendova koji sebe svrstavaju u Rock muziku da zanemarimo ostale pravce (a tad tek ima jos vise). Ako bi ih preslusali ja garantujem da njih 99% bi bilo: najvise sranje, zatim podnosljivo, i na kraju ok nisu losi. Ali 100% sam siguran da bi bar za tih 1% rekli, "OVO JE STVARNO VRHUNSKI BEND!!!". Sa malo matematike takvih benova bi bilo 6-7. Shta je sa tim bendovima??????????????????????????
Ja vam garantujem da njima iskljucivo samo prijatelji dolaze na svirke i poneki zalutali lik koji ce pasti u delirijum kako je svirka bila do j@j@ ali zbog prevelike kolicine alkohola i narkotika u sebi sutra ujutru ce zaboraviti ime benda!!! I to je to!!!"

Slazem se da je moj post sa suvise znakova uzvika i bez konkretne realizacije, ali time sam hteo samo da pokrenem raspravu!!!
Bendovi u svojim grdovima organizuju svirke ,bar jednom mesecno, tu nema dileme, oni sigurno imaju opremu ili znaju od koga da nabave!!!
Poenta je da se sve te svirke kordiniraju da budu odrzane istog dana u isto vreme to je samo stvar dogovora a ne neke preterane organizacije i para.

A to sto bendovima dolaze samo prijatelji i rodjaci to nije samo njihov problem vec problem i apaticne publike koja nije u stanju da dodje na njihove svirke i da aplaudiraju ako su dobri odnosno zvizde ako su losi.
Ako se bendovi ne slusaju i ne kritikuju odnosno ne hvale.
Najbolji i najgori ostaju u istoj ravni bez razlike!!!
Ako se vec slusa takva vrsta muzike onda je po meni zalosno reci ma ko ih sljivi nek crknu nek propadnu, gde je tu ODGOVORNOST za takve reci. Ipak je ovo SRBIJA i ona zasluzuje svoju kvalitetnu gitarsku scenu na koju ce biti ponosna. A to nije samo stvar bendova, vec i publike. Ako postoji konkurencija postoji i kvalitet, akonkurencija ne postoji jer ne postoje krtiterijumi sta valja a sta ne valja, a za to je zasluzna APATICNA PUBLIKA!!!!
shtraft

Re: BICU OŠTAR!!!!

Postod NeverBorn » Sub Avg 25, 2007 15:11

Prochitao sam ceo tvoj post, i stvarno se divim entuzijazmu, ja sam malo vishe skeptik po tom pitanju ...

u toj tvojoj matematici, mi je stvarno krivo tih 6-7 bendova stvarno, ali pa oni ako su stvarno dobri, uspetje i bez tebe i bez mene ...
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Postod MarduKKK » Sub Avg 25, 2007 17:23

Daj boze da od tog 661 benda moze da se izdvoji sest do sedam stvarno dobrih, ali mislim da bismo bili dovoljno srecni ako je i samo jedan ekstra (pogotovo imajuci u vidu da se u ovoj zemlji od sredine devedesetih nije pojavio nijedan ekstra bend, a da ni oni stariji ekstra bendovi nisu snimili nijedan ekstra album).

U svakom slucaju, slazem se da ako ima ekstra bendova uspece i bez nase pomoci. Naravno, ne i ako sami budu apaticni (a to je cesto problem).
Poslednji put menjao MarduKKK dana Ned Avg 26, 2007 17:53, izmenjena samo jedanput
neki ljudi nikad ne polude.
kakve zaista užasne živote
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 17:54

Postod shtraft » Ned Avg 26, 2007 15:43

Bilo koji bend koji iole ozbiljno nesto radi, za pretpostaviti je da to sto radi misli da valja. Besmisleno je da posvecujes vreme za nesto sto mislis da ne valja. Ja mislim da se slazete sa time.

Da li ce to ostalim ljudima da se svidi ili ne, ne zavisi od toga da li oni misle da li je to dobro ili ne! Sto znaci da iz perspektive samih bendova oni ne znaju da li oni spadaju u vec pomenutih 6-7 bendova!!!!

Sta to znaci bend treba sam da se probije, tj sta je neophodno za probijanje:

1) Da izda album, za album je potrebno minimum 10 pesama, snimanje jedne pesme u proseku je potrebno 100 eura, sto znaci za 10 je potrebno 1000 eura. A od izdanja nece dobiti ni dinara, i daj Boze da se posle snimanja to svidi nekoj izdavackoj kuci, tj tamo nekom baji koji ce kao proceniti da li to valja ili ne valja, to je opet subjektivan sud. I opet pretpostavimo da se to izda jedini nacin da se povrati kinta jesu zive svirke, zato predjimo na br. 2 =>

2) Za zivu svirku je potrebna binska oprema da bi imali ustaljen zvuk, tj zvuk koji se ne bi razlikovao od kluba do kluba u kome sviraju, a ne da u jednom klubu zvuce dobro a u drugom ne. Ajde da budemo skromni pa da to bude neki minimum od 1500 eura, da zvuce pristojno!!!

3) Da bi snimili iole pristojan spot znaci profi kamera rasveta itd.. za jedan spot min 200 eura (i to mislim da je malo), a jedan spot nije dovoljan. Neka bude 400 eura, tj dva spota. TV je ono sto diktira da li je nesto dobro ili ne, ako te nema na TV-u nema te nigde.

Neka bude to to. Saberemo sve to i dobijemo cifru od 1900 eura za potencijalkno probijanje. Ko ima te pare.
Ajde opet da se oslonimo na statistiku, takvih ljudi u srbiji ima 5%, da imas 1900 eura a da ti ne bude zao sto si ih dao ako neuspes.

Postavlja se drugo pitanje koliko medju tih 5% se bavi gitarskom muziko, sto znaci da je taj procenat jos manji al ajde. Sto znaci od tih 6 bendova ,ma neka ih ima 7,ima 5% sa lovom da isfinansiraju sve to, prostom matematikom dolazimo do zakljucka da takvih bendova koji su dobri i koji imaju kinte da sve to finansiraju ima 0,35.

A sobzirom da i dobrim i losim bendovima smo rodjaci i prijatelji dolaze na svirke, a da ce oni sigurno iz prijateljsko-rodjackih odnosa reci da su dobari. Kako dobar bend da shvati da je vredan i da se iscima za kintu da bi se ikako probio. Ajde bilo ko nek pljune 1900 eura a da ne zna da ce mu se to isplatiti, sa cisto ekonomske strane.

Ljudi koji slusaju gitarsku muziku nemaju oformljen stav o bendovima, bez preterane analize svi su svrstani u isti kos tipa "Gitarska scena je kod nas sra.." . A bez stavova ne postoje kriterijumi a bez kriterijuma ne postoji kvalitet!

Ovom akcijom poenta je da se ljudi animiraju da kritikuju domacu gitarsku scenu, i to ne globalno vec individualno tipa" To sto vas bend svira to nista ne valja".
shtraft

Postod MarduKKK » Ned Avg 26, 2007 18:14

shtraft je napisao:Bilo koji bend koji iole ozbiljno nesto radi, za pretpostaviti je da to sto radi misli da valja. Besmisleno je da posvecujes vreme za nesto sto mislis da ne valja. Ja mislim da se slazete sa time.

Logicnije mi je da veruju da to sto rade ima potencijal, nego da veruju da je odlicno. Ako su zadovoljni, nece nastaviti da razvijaju svoj stil i prestace da se usavrsavaju sto je, pogotovo u slucaju gitarske muzike, veoma bitno. Srbija vec ima previse samozadovoljnih muzicara koji kritikuju svakog ko je uspeo, a odusevljavaju se sopstvenim radom koji ili nikad niko nije cuo ili su ga culi samo onih od kojih se ocekuje pohvala.

shtraft je napisao:A sobzirom da i dobrim i losim bendovima smo rodjaci i prijatelji dolaze na svirke, a da ce oni sigurno iz prijateljsko-rodjackih odnosa reci da su dobari. Kako dobar bend da shvati da je vredan i da se iscima za kintu da bi se ikako probio. Ajde bilo ko nek pljune 1900 eura a da ne zna da ce mu se to isplatiti, sa cisto ekonomske strane.

Ne moze da shvati dok se ne pojavi na ozbiljnom trzistu, a ne moze da se pojavi na trzistu dok ne ulozi tih 1.900 evra. Sa cisto ekonomskog aspekta, niko ne moze da ulozi kintu u bilo sta, a da zna da ce mu se ta kinta vratiti. Bez rizika nema dobitka, ali da bi neko dobio mnogo njih mora da izgubi.
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Postod shtraft » Ned Avg 26, 2007 22:33

Prvo se izvinjavam zbog pogresnog racuna 1000+1500+400=2900 eura a ne 1900.

Verovanje je jedno a imati povratnu informaciju da to ima potencijala je totalno drugo. Ja mogu da verujem u bilo shta, da sad ne lupam, ali ako ne posedujem cinjenice koje mi ukazuaju da je moje verovanje opravdano, onda poenta verovanja nema smisla.

Samo zadovoljni muzicari postoje zato sto ih ljudi malo kritikuju, normalno ako neko ne cuje 1000 kritika koje su mu upucene to je vec domen psihijatrije a ne muzike.

Ovde govoris o iskompleksiranim ljudima koji zbog toga sto im niko ne govori (da nebudem previs grub) "ALO DECKO TI SI BRE BUDALA!" upravo opstaju i guse druge ljude koji imaju kretivne ideje a zbog takvih ne mogu da dodju do izrazaja!!!

"Ne moze da shvati dok se ne pojavi na ozbiljnom trzistu" Poenta price i jeste da ovde ne postoji ne ozbiljno vec bilo kakvo trziste sto se tice domena gitarske muzike. Ne postoje kriterijumi, standardi, a o nacinima da i ne govorim da bilo ko ko VERIJE da to sto radi ima potencijala krene tim putem, a da pre toga moze bar priblizno proceni da li to ima nekog smisla i da li vredi ulagati te pare ili ne.
Za to krivim apaticnu publiku koja ne zna sta hoce a sta nece, a nju treba animirati da se probudi i da za pocetak pocne da pljuje po onima koji to zasluzuju!!!
shtraft

Postod SL » Ned Avg 26, 2007 23:25

Ali zashto ikoga kriviti? ;)
'esi nekad to razmislio??

Vidi, iz Rashke sam, i znam otprilike kakve su muke bile dole...
Drugar se cimao oko fanzina, drugi za svirke, treci za bilo kakav veci dogadjaj da se desi...

Josh u osnovnoj dok smo bili, bilo je amat. Rock/HC/Punk bendova...

I dan danas se ljudi cimaju oko organizovanja svirki... I ima puno ljudi koji su spremni da podrze ikakvu promenu... Da ne pricham shto od preko 20 lokala nemamo ni dva koji pushtaju neku normalniju muziku, pa je stoga kriza josh veca...

E, sad...
Najlakshe je reci da je publika kriva... Nema lichnost pa nece uzvratiti...

Ali, pazi, ljudi koji su se iscimali da dovedu Neverne Bebe o svom troshku, ne da zarade. Ti isti mi rekoshe da su pre toga kontaktirali likove iz lokalnih bendova... I ispushili zbog neozbiljnosti istih!

Nevezano je to za sredinu... Bendovi nisu toliko ozbiljni... Sve su to entuzijasti... Mnogi bendovi prebrzo pucaju... I shta sad... JBG!!

Ja mashtam da cemo jednom makar u nashem mestu organizovati neki MetalFest!! Ali znam da za to ne treba samo dobra volja - vec i kesh!
100 puta je skrpljena neka svirka na brzaka, u podrumu, improvizovanoj bini itd. i uvek je puklo... Stoga - kad bude kesha, pokrenuce se i sve...

Dotad, ostaje nam da podrzavamo jedan po jedan, koliko mozemo, dogadjaje koji se sada organizuju, pa kad dodje kesh i do nas - da ga ulozimo u ono shto svi prizeljkujemo ;)

Rezime: batali upiranje prstom i trazenje krivca, batali nerealni entuzijazam. Na promeni situacije se ne radi tako...
Nece jedan dan promeniti tok istorije, vec konstantno 'kljucanje' u istom pravcu... Uzdravlje :thumbleft:
:: Music = Emotions ::
Slika
Slika
Everyone believes in God but noone believe in You!
Korisnikov avatar
SL

Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 01:45

Postod MarduKKK » Pon Avg 27, 2007 00:00

shtraft je napisao:Za to krivim apaticnu publiku koja ne zna sta hoce a sta nece, a nju treba animirati da se probudi i da za pocetak pocne da pljuje po onima koji to zasluzuju!!!

Muzika je, kao i mnoge druge stvari, prozvod. Nema apaticne publike, vec samo one koju nisi uspeo da ubedis da je proizvod koji im nudis dobar. Potrosac je uvek u pravu, to je premisa svake trgovine (a i umetnost se prodaje, tako je odvajkada), sad je na tebi da tu publiku ubedis da joj je proizvod koji joj nudis potreban. Ako ne uspes u tome, nije kriva publika vec tvoj marketing ili sam proizvod (ni marketing nije cudotvoran).
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Postod Strigor Moroi » Pon Avg 27, 2007 21:56

Cekaj sad, odlutali smo.... Ideja je u redu i slazem se da ne treba mnogo para vec da se radi iskljucivo o dogovoru i koordinaciji. Ali ja sad ovde vidim neku pricu o APATICNOJ PUBLICI.... Ma daj brate.... Cinjenica je da jako malo neafirmisanih bendova nesto vredi. Ono sto ce publiku dovesti na svirke nije samo svirka, moras da nadjes nacin da ih ubedis da mozes da im napravis dobro zezanje a to nije lako priznajem.
E sad, vidim da ima komentara da su mnogi bendovi neozbiljni i neodgovroni. Prilicno tacno. Mislim, imao sam priliku da od krajnje nepoznatog benda, koji svira obrade koje nisu komercijalne cujem MI NE SVIRAMO GRUPNE SVIRKE u smislu da su oni bolji od toga.
Sto se tice ulaganja.... Pa dobro trziste ne postoji ali to nije nista novo, to je tako vec decenijama. A sto se racunice tice, slazem se za troskove snimanja ako to radis u studiju mada danas mnogo njih snima na gajbi i to ne zviuci lose ali za one ostale se ne slazem. Prosto, spotovi ti nisu potrebni barem ne u pocetku, a ni kompletna oprema. Taj problem resis tako sto imas coveka od koga stalno iznajmljujes opremu i u koga imas poverenja a poverenje se gradi.
Ono sto sam naucio jeste da jepoenta da u pocetku smanjujes troskove. Nisu ti potrebna nova pojacala vec energija koju ces da preneses na ljude i da ih nateras da im se svidis.
Moj bend, je negde u decmebru napravio svirku u Dnagubi, zajedno sa Seljackom bunom i Kontuzijom. E sad, mi smo svirali autorski rock, nista ekstremno, Seljacka buna je u nekom metal fazonu, a kontuzija svira Ramones-e. Jedno sa drugim veze nema sto se tice pravaca. Ocekivali smo najvise stotinjak ljudi sa sve nasih cetrdeset ljudi, a bila je prepuna danguba i to sve do samog kraja, do negde oko 2. Komentari koje sam dobio od ljudi koje sam prvi put u zivotu video bili su pozitivni i to mi je samo stavilo do znanja da smo nesto napravili a svirali smo samo dve obrade ostalih sat vremena bile su autorske stvari. To je razlog zasto zelim da nastavim da se bavim muzikom i zasto bih licno rizikovao da ulozim te pare o kojima pricamo -negde oko 1500eur-. E sad, ako pricamo o neozbiljnosti, moji dugari iz benda to bas i nisu tako skontali i mi ne postojimo vec treci mesec. Jednostavno, radis i stalno pokusavas da napredujes.
Sve ima svoju publiku, ali isto tako ako zelis veliki uspeh moras i da se iscimas jako puno i da napravis neke kompromise. Dakle, nije ti publika kriva, kriv si sam sebi ako ne uspes ili jednostvano nisi za to.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod shtraft » Čet Avg 30, 2007 13:43

Dobro priznajem, preterao sam sa pricom o apaticnoj publici, ipak na kraju krajeva ona ipak treba da bude animirana na neki nacin da bi reagovala. U tom lancu muzika slusalac, postoji jos jedan bitan faktor a to su mediji!!!
Da zanemarimo koliko je domaca gitarska muzika zastupljena na TV-u, ali i te emisije koje popularizuju domacu gitarsku scenu su totalni smor bar za mene (sa casnim izuzecima), monotone dosadne u 99% slucajeva. Svi bre kao izgovor za stanje RNR u Srbiji traze krvivca u narodnjacima . Pogledajte emisije u kojima se popularizuje narodna muzika tu je opsti picvajz, ludilo . A sta je sa emisijama domaceg roka "A na mestu broj 2 ... a sad retrospektiva!!" i sta se tu desava nista doooooooooosada. Kreativnost 0%.
Mislim da je dovoljno samo jedna kvalitetna emisija koja ce se baviti domacom scenom ne vise. Koja se od postojecih emisija bavi problemima grupa, o tome gde vezbaju, kako vezbaju, o tome kako stvaraju pesme, o njihovim svirkama da kritikuje svirke (tehnika, zvuk, scenski nastup,kontakt sa publikom), kako su bendovi pocinjali, na kakvim su sve inprovizovanim instrumentima svirali na samom pocetku, da uvedu u pricu klincime koji po prvi put pokusavaju da osnuju bend. Mislim da tu postoji materijala!!! I ko kaze da nema gitarske muzike na TV-u, bar u BG-u imate onaj IBC koji vrti spotove demo bendova 24h, tu se tek vidi neodgovornost bendova kakve sve oni pesme i spotove prave to je strasno, ne misliim idejno vec produkcijski, to je tako los kvalitet da sam cak video jedan spot snimnjen mobilnim telefonom. STRASNO!!! Takve stvari odvlace ljude od gitraske muzike!!!

Imamo neodgovorne bendove, bezidejne emisije na TV-u, i logican sled ta dva stvara apaticnu publiku!!!!
To sto kritikujem publiku jedino je zbog toga sto je ona jedina u stanju da promeni stvari, da pljuje i po bendovima i po emisijama, jer jedino tako se moze doci do nekog rezultata!!!

Moj bend, je negde u decmebru napravio svirku u Dnagubi, zajedno sa Seljackom bunom i Kontuzijom. E sad, mi smo svirali autorski rock, nista ekstremno, Seljacka buna je u nekom metal fazonu, a kontuzija svira Ramones-e. Jedno sa drugim veze nema sto se tice pravaca. Ocekivali smo najvise stotinjak ljudi sa sve nasih cetrdeset ljudi, a bila je prepuna danguba i to sve do samog kraja, do negde oko 2. Komentari koje sam dobio od ljudi koje sam prvi put u zivotu video bili su pozitivni i to mi je samo stavilo do znanja da smo nesto napravili a svirali smo samo dve obrade ostalih sat vremena bile su autorske stvari.

SVAKA CAST!!! Bas mi je drago da cujem da takvu pricu!!!
shtraft

Postod Strigor Moroi » Pet Avg 31, 2007 11:53

Sa jedne strane se slazem sto se tice produkcije zvuka i spotova ali nem islim da je to preterano bitno. Bitlsi su imali ocajnu produkciju na svojim prvim izdanjima, pa su mnogo toga uradili. Tacno je da nema emisija koje vrede. Ja se secam da me je samo Dodatno ubrzanje nateralo da ga gldeam redovno, ostale emisije su me uglavnom smarale.
A sto se tice informacija o studijima, opremi.... Pa to inace retko nalazis po medijima jer to spada u domen reklame. Mozemo da pokrenemo takvu temu i ovde pa da razmenjujemo iskustva. Usotalom, postavio sam i topic Gitasko cose ovde pa mozemo i tamo da razmenjujemo iskustva barem kada je taj instrument u pitanju.
Ustvari jedino resenje i jeste ono sto smo mi uradili u Dangubi. Sakupis ekipu bendova, nebitno kojih pravaca i napravis svirku, potrudis se da bude jako dobro zezanje i takodje da se ne zavrsi samo najednoj svirci. Mnogo ces lakse naterati ljude da dodju ako ima vise bendova, cak i kada ne znaju o cemu se radi.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod strelok1982 » Sub Sep 01, 2007 11:07

da ali nije samo Beograd Srbija...imash gomilu gradova
strelok1982
Junior

Postod Strigor Moroi » Sub Sep 01, 2007 18:23

Naravno ali ne ocekujemo valjda da neko radi za sve. Bilo bi dobro kada bi se svako potrudio za sebe, mislim pri tom i na bendove i na onaj deo publikekoja zeli nesto da radi. Evo, 27. avgusta je u Majdanpeku bila svirka na zavrsnoj veceri turnira u basketu koji se odrzava vec nekoliko godina. E sad i ranije je tu bilo svirki nekad losijih nekad boljih. Kako cujem od prijatelja, ove godine je bio samo jedan dobar nastup i to ljudi iz samog grada. Mozda neko i zna Promising Youth (imaju neka samostalna izdanja kucne produkcije, mislim da su svirali tu i tamo po Srbiji a znam da su bili i na Akademiji pre par godina). Ostalih nekoliko bendova je izgleda bilo na nivou loseg pokusaja. A sve ovo nisam cuo od jedne osobe pa mi deluje verovatno. Ali, sa druge strane bitno je da se neko iscimao da dovede, ako se ne varam, jedan bend iz Bg-a, jedan iz Zajecara i da okupi tri iz Majdanpeka. I to je nesto. Svakako bolje nego da je samo sedeo i kukao. Inace taj basket turnir i cela prica je krenula u spomen na momka koji je umro od droge, a od ove godine i na momka koji je cini mi se prosle godine umro od neke bolesti i sve to, vec godinama organizuju njihovi ortaci ni iz cega. Mislim da je to jako pozitivna primer kako volja moze da ucini mnogo toga. Prosto poenta je da svako uradi za sebe koliko moze.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Vladimir_Putin » Pon Okt 01, 2007 15:40

Jela Ficdzerald je napisao: jer ova muzika kakva je da je - svi je znaju i mogu da zajedno pevaju te glupe tekstove i iako sam ja na svom maturskom šizela,

Ja sam sa moje mature pobegao u pola 1 zbog gomile retarda koji slusaju TV Stink.....
volim svoju zemlju
Vladimir_Putin

Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 21:47

Postod gapi19 » Uto Dec 11, 2007 15:57

Hector je napisao:slazem se sa tobom idemo ovo su lepota koja nam podvaljuju ali trebalo bi pre toga obrzaovati naciju tako i svet tako da je to tezeak poduhvat
kur
gapi19
Junior

Sledeća

Povratak na Muzika