Predlozi i Pitanja za KLUB!!!

aforizmi, zanimljivosti...

Predlozi i Pitanja za KLUB!!!

Postod ajkula » Pon Nov 12, 2007 01:35

Posto je bilo komentara kako klub ne zanima sta se ovde pishe evo jedne teme za pitanja...

Daklem, pitajte KLUB sve sto vas zanima!
Sva razumna pitanja i obrazlozeni predlozi bitje prosledjeni dalje i trudicemo se da sto pre dodjemo do odgovora.

Naravno, posto forum posecuju i ljudi zaposleni u klubu bilo bi lepo da daju odgovore na pitanja koja su upucena njima.

Daklem, samo pitanja!
Slika
Korisnikov avatar
ajkula
Moderator

Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 00:04

Postod Hector » Uto Nov 13, 2007 14:59

dakle ovako jedan predlog

da se organizuje vece " bez dj-a " u smislu da to vece svako dobilje "kupon ili 2-3 kupona" ili nesta slicno i onda sa tim kuponom trazi da mu se pusti odrecena pesma ako pesma nije neki "narodnjak" i kao covek ima tu pesmu pri sebi na cd-u onda dj mora da mu ispuni zelju cim stigne / cim proce stvar koja trenutno svira...

sa druge strane dj bi to vece imao puno pravo ( za slucaj da ljude jednostavno boli uvo sta slusalu ) da pusta stta mu se svidi ...

ili jednostavno da se kaze jedna pesma lupam 50 dinara... i onda se ogranizuje nesta kao musicbox :)

think about that
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

Postod Strigor Moroi » Uto Nov 13, 2007 15:48

A da probate damalo cesce pravite svirke. U sustini postoji gomila demo bendova koji bi svirali za dzabe, samo treba obezbediti opremu. Ili je to preveliko cimanje?
Necu da komentarise svirke afirmisanih bendovakoje su odlicno prolazile u poslednje vreme.... ali secam se da je Oskar Tomas imao odlicnu svirku i jako dobru posecensot za jednu domacicu sredom.
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Postod ajkula » Uto Nov 13, 2007 21:46

@Hektor: Tvoj predlog iako je zanimljiv mislim da je nije izvodljiv! Jednostavno 100 ljudi da zatrazi po jednu pesmu to je celo veche i vishe od toga ako samo jedna pesma traje 3 min to je 5 sati. Takodje zamisli vece na kome se cuje metal, rock, punk, blues, rnb, doom, EBM, dance, RAP, DISCO itd... Pa ljudi bi se poubijali za red...
Slika
Korisnikov avatar
ajkula
Moderator

Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 00:04

Postod ragnanor_nntar » Sre Nov 14, 2007 01:16

Ne ja bi ih poubijao sve i pushtao prog celo veche muahahaha! :geek:

Ok Jazz/Blues veche.....veche proga definivo netje biti takooo daaaa....
Korisnikov avatar
ragnanor_nntar

Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 11:03

Postod Strigor Moroi » Sre Nov 14, 2007 18:36

Ok Jazz/Blues veche.....

Zasto da ne. Mislim da bi ovo bilo mnogo bolje poseceno od recimo Alternation veceri.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Hector » Sre Nov 14, 2007 19:06

e to bi vec moglo
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

Postod salerokada » Čet Nov 15, 2007 15:44

Strigor Moroi je napisao:
Ok Jazz/Blues veche.....

Zasto da ne. Mislim da bi ovo bilo mnogo bolje poseceno od recimo Alternation veceri.

Opet nešto protiv mene!!! :)

lm, bluz vece nema smisla raditi bez svirke a bluz svirka u KST-u nije bila dugo i pitanje je kako bi prosla ali moglo bi da se proba.
Sto se tice svirki demo bendova ja sam uvek za to ali trenutno uprava ne razmislja u tom pravcu. Naravno, moze im se preneti da ljudi sa foruma traze to ali kao sto je bilo za godisnjicu foruma ako se ne stvori kriticna masa ti zahtevi nece imati legitimitet. Sto me dovodi na moju visestruko napadanu temu ciji se smisao bio upravo da ovaj forum posluzi za malo konkretnije rasprave a ne samo na komentare "ja mrzim tog i tog", "ja volim tog i tog".
Korisnikov avatar
salerokada

Pridružio se: Ned Sep 25, 2005 03:07

Postod Strigor Moroi » Pet Nov 16, 2007 16:04

@Medden: Necu se sloziti za to blues vece. Mislim, ipak ta vrsta muzike ima odlicne stvari koje su dovoljno poznate, dinamicne i zabavne da bi se odlicno zabavili. Znamo koliko su 60&70 popularne, a ovo bi bilo nesto slicno. Mislim, ima tu odlicnih stvari: BB King, Almani, Klepton, Hendrix, SRV, Huker...... Ma ima mnogo toga. Mislim da bi ljudi gotivili. Uostalom, ako imamo Brit vece, koje ne vole svi u KST-u (Citaj JA), ili onaj Elektro gotik, zasto ne pokusati i sa blues-om i jazz-om. Mislim da bi takvo vece imalo mnogo bolji odziv. A takodje se ne salzem ni sa stavom da blues podrazumeva i svirku, mislim zasto ne pustati blues. Jazz, je malo priblematican, jer bi trebalo birati dinamicnije i poznatije pesme.
A sto se tice svirki.... U cemu je problem sa upravom, zasto ne zele da ih rade?

P.S. Ako sam dobro shvatio ti radis Alternation?! Nisam mislio nista lose, ja gotivim tu muziku ali sam jednom bio i bilo je ocajno malo ljudi i samim tim jako dosadno.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod SL » Pet Nov 16, 2007 16:34

- promenite MB.
- vratite Rokanje (sa drugim DJ-om)
- podrzavam inicijativu za Blues veche
:: Music = Emotions ::
Slika
Slika
Everyone believes in God but noone believe in You!
Korisnikov avatar
SL

Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 01:45

Postod Sarah Key » Pet Nov 16, 2007 17:47

Podrzala bih ideju za rokanje,iako sam svega par puta bila na tom nightu svaki put sam se dobro provela,mislim da je skroz iskreno veche a i znam dosta ljudi s drugog foruma koji ne mogu prezaliti shto ove vecheri nema...
What if I could smile, until the end of time?
What if I could hide, with you?

With You!
Korisnikov avatar
Sarah Key

Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 23:38

Postod Julia » Sub Nov 17, 2007 19:51

Ideja o bluz veceri je super,bio bi red napraviti tako nesto.Mada ja nisam neki narociti fan,ali apsolutno glasam za ovo vece radi jedne male zdrave promene koja je KSTu hitno potrebna!
Sto se dzeza tice,to bi mi mnogo vise prijalo,ali nazalost ne verujem da bi uspelo.(Ljudi mahom imaju pogresnu predstavu o toj muzici,da je dzez za gospodu ili nesto slicno sto sam cula,sto je notorna glupost,ali jbg)
Definitivno ne mogu da zamislim jazz vece u KSTu,ali mozda bi bilo zanimljivo probati...
Sto se bluza tice,mislim da svirka apsolutno nije neophodna-cesto se provuce i poneki bluz na RnR-u i obicno bude bas bas fino...
"When can I go into the supermarket and buy what I need with my good looks?"
Korisnikov avatar
Julia

Pridružio se: Sub Maj 20, 2006 03:30

Postod NeverBorn » Sub Nov 17, 2007 20:30

Ja bih defintivno podrzao Bluz veche ...
Ne zato shto volim neshto bluz preterano, nego zato shto sam otvoren za nove vecheri ...

Jel to znachi da moze da se ubaci i Richard Cheese u to veche ???:D
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod Devojchica_Iz_Vode » Sub Nov 17, 2007 21:22

Nekako mi se ideja o bluzu chini realnijom ako se radi o svirci...pa, ako bi to dobro proshlo, shto da se ne organizuje i veche? :)

Evo, glasam i ja za povratak rokanja :cherry:
anatomska.

and now I'm ready to close my mind.
and now I'm ready to feel your hand.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 10:23

Postod salerokada » Pon Nov 19, 2007 18:23

Strigor Moroi je napisao:@Medden: Necu se sloziti za to blues vece. Mislim, ipak ta vrsta muzike ima odlicne stvari koje su dovoljno poznate, dinamicne i zabavne da bi se odlicno zabavili.

Fora sa KST-om je da je to veliki prostor bez sedećih mesta (ima ih ali ne previše) i u takvom prostoru treba praviti žurke sa đuskanjem što znači dosta vesele i brze muzike uz koju ćeš igrati.
Nije da bluz nema takvih stvari ali to ipak nije muzika uz koju se đuska. Znaš li ti ijedno mesto u gradu gde svi skaču i igraju dok ide bluz ili su to uglanom kafići gde se sedi, ispija pivo, puši cigara (i užasno je zadimljeno) i sluša muzika i gde retko ko igra. Bluz nema dovoljno brzih pesama za đuskanje i zbog toga mislim da bi svirka bila prikladnija.
Strigor Moroi je napisao:P.S. Ako sam dobro shvatio ti radis Alternation?! Nisam mislio nista lose, ja gotivim tu muziku ali sam jednom bio i bilo je ocajno malo ljudi i samim tim jako dosadno.

Da, puštam. Svrati opet neki put, povedi ortake pa neće biti prazno i biće zanimljivo! :)

Što se rokanja tiče, mislim da ide priča da će to biti ponovo samo treba da se reše neke tehničke stvari, ali za to treba pitati nadležne. Ja to nisam :) već ovo pričam samo jer sam načuo neke stvari.
Korisnikov avatar
salerokada

Postod mansoldworld » Uto Nov 20, 2007 05:55

Naravno da podrzavam ideju za bluz veche,ali mislim da bismo imali problem(e) i u sluchaju da se odrzi svirka , a i u sluchaju da se pushta muzika!

Prvo,kapiram da je uzasno teshko naci adekvatnod DJ-a za bluz veche!Nekog ko se dovoljno razume u bluz,ali O5 nekog ko bi znao da pushta odredjene stvari u odredjeno vreme,bez nekih izleta u "ja-sam-blues-DJ,i-sad-vam-ja-pokazujem-koliko-poznajem-tu-muziq"!
I Sale, mislim da greshish da blues nije dovoljno dinamichan za pushtanje!
Pa nek pushta samo J. Lee Hookera-Boom Boom i malo Hendrix-a ,Claptona i moze da se skrpi veche.

Shto se tiche svirke, i tu treba naci dovoljno dobar bend koji ce znati da svira obrade u mix-u sa autorskim stvarima!A takvih bendova ima u Bgd-u (bar po onome shto sam ja ranije vidjao u 'Tramvaju') , samo i tu mora neko da ulozi neki napor da ih nadje ...
Takodje, Sale, ako je moglo da prodje tvoje unplugged veche i bilo je puno,moze i bluz,ako je samo pitanje do djuske!Ni na anplagdu AIC i Nirvane se ne djuska ,a O5 je bilo super
:cheers:
"Izadji na tablu B." reche profesorka
"Ajde mi sada opishi kruznicu?"

Pa znate,ona je lepa,okrugla...tako!
"Pa dobro,ajde je sad opishi?"

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 16:37

Postod Strigor Moroi » Uto Nov 20, 2007 11:11

Pa to za DJ-a... Mozda i nije toliki problem, mislim zar nije logicno da covek koji radi 60&70' odradi i to vece, ipak blues ima mnogo toga zajednickog sa tom vrstom svirke? Ovo je samo, predlog. Ili da se nadje neko drugo resenje mozda neki drugi covek makar samo za prvi put.
Sta je sa veceri Puk rock-a?! Ona je dobro prosla kada je prvi put bila odrzana i vise nikad aje nije bilo?
A svirke, bi se lako mogle organizovati, zato mi i nije jasno zasto ih nema. A sto se posecenosti tice. Ako smo Seljacka bune, Kontuzija i mi u decembru, sa malo truda imali punu dangubu u sred nedelje, mislim da to za kst ne bi bio problem.
@Medden: A sto se tice Alternation, drage volje cu navratiti cim budem mogao. Od kako sam poceo da radim imam malo problema sa izlascima radnim danima. A sto se tice drustva.... Pa sve ce zavisiti od trenutka, tj. koliko cu ljudi navatati. Iskreno najvise volim kad nas dodje vise, bolje je zezanje.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod mansoldworld » Uto Nov 20, 2007 11:19

Pa ono jes! Comi (DJ 60&70-te) bi mogao to da uradi ...
Ionako ne bi moralo da se pushta neki nikad chuo bend iz Misisipija,moze da se drzi BBK,JL Hooker,SRV,Hendrix-a ...
"Izadji na tablu B." reche profesorka
"Ajde mi sada opishi kruznicu?"

Pa znate,ona je lepa,okrugla...tako!
"Pa dobro,ajde je sad opishi?"

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 16:37

Postod Strigor Moroi » Uto Nov 20, 2007 12:42

Naravno, da bi bilo dobro da izbegava neki manje poznat bend ali ni to ne bi bilo lose.
Bilo bi dobro da on ostavi poruku, ako uopste cita ovu temu i izjasni se kakav je njegov stav po pitanju ove veceri

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Re: Predlozi i Pitanja za KLUB!!!

Postod Mjesechina » Sre Avg 27, 2008 21:28

owako:nova sam owde a i maloletna,tako da me zanima da li mi maloletni mozhemo da dolazimo u klub or not?ako mozhemo koji su uslowi?
Mjesechina
Junior

Postod salerokada » Čet Avg 28, 2008 02:19

Ne mozete.
Medjutim, posto si zensko i ako izgledas punoletno mozda te puste.
Korisnikov avatar
salerokada

Postod Nic » Sub Avg 30, 2008 19:12

Do kada radi basta?
Korisnikov avatar
Nic

Pridružio se: Uto Sep 26, 2006 16:45

Postod salerokada » Sub Avg 30, 2008 20:08

Do 15. oktobra ili krace ako vreme ne dozvoli.
Korisnikov avatar
salerokada

Postod Nic » Čet Sep 11, 2008 15:02

Jel zna neko kako se vade clanske karte kst-a i sta tacno one znace?
Korisnikov avatar
Nic

Pridružio se: Uto Sep 26, 2006 16:45

Postod salerokada » Čet Sep 11, 2008 21:38

Vade se tako sto poneses jednu sliku i na sanku pitas gde se vade clanske. Najbolje je da dodjes preko dana jer uvece umeju da budu neraspolozeni da izdaju iste.
Ona ti znaci kada dodjes uvece, i cike na ulazu nece da pustaju unutra one bez clanskih, ti mozes da udjes.
Korisnikov avatar
salerokada

Sledeća

Povratak na Priče iz KST-a