Pozorishte - kulturno se uzdizhemo :D

Fudbal, Košarka, cena benzina ili bilo šta drugo

Pozorishte - kulturno se uzdizhemo :D

Postod Devojchica_Iz_Vode » Pon Nov 27, 2006 00:26

Lm...s obzirom da postoji tema o knjigama i filmu, mislim da bi bilo ok@ da postoji i ova tema...daklem, ljudi bez SPAM-a!!!

Shta ste gledali? Koja predstava vas je fascinirala? Preporuchite...ajd' malo konstruktivnih razgovora...the stage is all yours... :cheers:
anatomska.

and now I'm ready to close my mind.
and now I'm ready to feel your hand.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 10:23

Postod Jela Ficdzerald » Pon Nov 27, 2006 00:28

Narodno pozorište
Zvanično obaveštenje na blagajni: pola sata pre početka predstave, karte za studente 50 dinara.
Meni to deluje konstruktivno.
Da li znate nekog ko bi kupio martinke (baš Dr Martens), do pola lista, muške, crne, nove, br. 43? Ozbiljna sam.
...

My love is like a Rollercoaster baby, baby, U wanna ride? :D
Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 02:59

Postod NikoKaoJa » Pon Nov 27, 2006 00:32

^^ kuuul to se moRa iskoRistiti..

uglaWnom reTko poseTjujem poZorisHte basH zBog tZena..

ali redoWno me odusHeWlJaWa konstantin kostjukoW.... (kapiRam da baleT moZemo uracHunati u poZosrisHte)
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR
tRRaktoRR ide bRRm bRRm bRRm
tRRista gRRama buRReka sa siRRom i kaRRbuRRatoRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Pridružio se: Ned Apr 02, 2006 16:12

Postod ajkula » Pon Nov 27, 2006 01:36

Uhu...
Predstave, hm.....
Poslednja zanimljiva predstava, mada ne bas sjasno izvedena - Nirvana - Atelje 212.
Nije losh ni ovaj moderni Hamlet, mislim tekst je ne promenjen samo sto su ljudi moderno obucheni (strazari na dvoru nose AK47?!) Malo preterase u modernizaciji. Ofelija i Gertruda u tangama na sceni?!
Slika
Korisnikov avatar
ajkula
Moderator

Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 00:04

Postod stardust » Pon Nov 27, 2006 02:55

:love4:

obozavam.

mada poslednje sto sam gledala u nekom od velikih pozorista bio je don kihot u madlenianumu... i jako JAKO malo je falilo da zaspim na polovini.

ljudi uglavnom nisu informisani o nekim drugacijim predstavama... svima preporucujem plavo pozoriste, ako ikad naletite na neku predstavu... bice od januara valjda.
Slika
Korisnikov avatar
stardust

Pridružio se: Čet Sep 28, 2006 12:09

Postod Devojchica_Iz_Vode » Pon Nov 27, 2006 11:08

Jeej...ljudi postuju :compress:

Lm, sinotj sam gledala predstavu "Trkach" u Radovitju...radi se o psiholoshkoj drami, drami apsurda...gl. tema je nasilje (konkretno u shkoli) i kako se od zhrtve postaje nasilnik...interesantna predstava.

Jedna od predstava, koju sam gledala n puta je "Smeshna Strana Muzike"...dakleM, fenomenalna je :cheers: ...ali se, nazhalost, vishe ne igra :(...gledala sam i "Smeshnu Stranu Sporta"...nije losha, ipak mi je prva favorit...jedino nisam gledala "Smeshnu Stranu Istorije" iz te trilogije.
anatomska.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Postod flower_power » Pon Nov 27, 2006 11:30

Предлажем "Крила од олова" у Београдском драмском, не знам да ли је још увек на репертоару и "Шине" у Југословенском драмском. Дакле, то су претставе после којих би сте најрадије сели и дубоко се замислили, остављају јак утисак, бар на мене јесу.
Ako kažemo, rekli smo ono što nismo hteli reći. Ako ćutimo, ništa nismo rekli, ali smo dosta toga prećutali. Svaka reč znači ono što znači njeno ćutanje.
Korisnikov avatar
flower_power

Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 18:48

Postod stardust » Pon Nov 27, 2006 12:16

:compress:

smesna strana muzike je zakon!! :) ja sam je gladala samo dva puta... :/ ja se iskreno nadam da ce se opet igrati! jednostavno mora! :happy7:
Slika
Korisnikov avatar
stardust

Postod onagrus » Pon Nov 27, 2006 13:15

ПОЗОРИШТЕ САКС.
To speak is to lie, to lie is to collaborate.
Korisnikov avatar
onagrus
Moderator

Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 21:56

Postod MarduKKK » Pon Nov 27, 2006 13:29

Ni ja ne volim pozoriste. Mislim da je previse zastarela umetnost (kaze covek koji pise poeziju).
Ipak, neke predstave koje sam odgledao su mi se stvarno svidele. Primer toga su NEDOZVANI (drama Momcila Nastasijevica) i TIT LIVIJE (iako prezirem Sekspira ovaj komad mi se svideo).
neki ljudi nikad ne polude.
kakve zaista užasne živote
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 17:54

Postod ajkula » Pon Nov 27, 2006 15:14

flower_power je napisao: не знам да ли је још увек на репертоару и "Шине" у Југословенском драмском. .

Šine se još uvek na repertoaru, treba pogledati :)
Kad reche JDP, na maloj sceni (Bojan Stupica) SUPERMARKET, ne izvodi se trenutno mislim da će od januara ponovo početi, extra predstava, lepo je na bilbordu napisano odvojeno SU PER MARKET

PREDSTAVE
Slika
Korisnikov avatar
ajkula
Moderator

Postod NikoKaoJa » Pon Nov 27, 2006 15:33

MarduKKK je napisao:Ni ja ne volim pozoriste. Mislim da je previse zastarela umetnost

zasHto zastarela? stara mozda, ali zastarela nikako!
mislim da je pozorisHte visHe umetnost glumTza, dok je film, npr. visHe umetnost reditelJa (sHto opet ne znacHi da bilo ko moze glumiti u filmu, ali sWakako treba posHtoWati dobrog pozorisHnog glumTza)
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod MarduKKK » Pon Nov 27, 2006 15:42

Neki moj trip je da je film sledeci stepen dramske umetnosti i da je otkricem kamere prestala da postoji potreba za pozoristem posto sve moze biti odradjeno na bolji i naizgled spontaniji nacin.
Pozoriste je danas svedeno na zabavu za malu grupu ljubitelja i odredjen broj snobova koji misli da je odlazak u pozoriste obaveza i mesto gde treba biti vidjen, nista vise.
Da me neko ne shvati pogresno, ne mislim da nema dobrih predstava. Ima ih, i to dosta.
neki ljudi nikad ne polude.
kakve zaista užasne živote
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 17:54

Postod NikoKaoJa » Pon Nov 27, 2006 15:47

MarduKKK je napisao:Pozoriste je danas svedeno na zabavu za malu grupu ljubitelja i odredjen broj snobova koji misli da je odlazak u pozoriste obaveza i mesto gde treba biti vidjen, nista vise.

nazalost...
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod ajkula » Pon Nov 27, 2006 16:32

MarduKKK je napisao:Neki moj trip je da je film sledeci stepen dramske umetnosti i da je otkricem kamere prestala da postoji potreba za pozoristem posto sve moze biti odradjeno na bolji i naizgled spontaniji nacin.

To jeste, ali na taj nachin se samo pozoriste preselilo na TV i platno i daje mogucnost da vishe ljudi vidi "predstavu"
Pozorishe zahteva mnogo vishe talenta i umeca jer nema kao na filmu mogucnost da se jedna scena ponovi 30000 puta dok ne ispadne onako kako treba. Za pozoriste su potrebni glumci koji ce da ostvare kontakt sa publikom i da prenesu emocije na publiku. Na filmu moze da se pojavi svako (Stiven Sigal kao dokaz), a u pozoristu samo najbolji (Kevin Sprejsi koji se povukao u Londonsko pozoriste, pa opet snimio film :cussing: )
Slika
Korisnikov avatar
ajkula
Moderator

Postod Kokili » Pon Nov 27, 2006 16:39

ajkula je napisao:Nije losh ni ovaj moderni Hamlet, mislim tekst je ne promenjen samo sto su ljudi moderno obucheni (strazari na dvoru nose AK47?!) Malo preterase u modernizaciji. Ofelija i Gertruda u tangama na sceni?!

Hamlet mi se uopste nije svideo - koja im je fora sa kolicima iz prodavnice i techno muzikom?! Sto je mnogo, mnogo je! :sad6: Previse je modernizovano za moj ukus.

Poslednje sam gledala Kristin Lavransdatter i Zlocin i kaznu (doduse, ne ovde). A poslednji put sam u Narodnom gledala izvodjenje jedne Strindbergove drame kad je gostovalo svedsko kraljevsko pozoriste i bilo je odlicno! :cheers:

Btw, da li je neko bio u onom amaterskom pozoristu na Vracaru, kako li se zvase, gde u svakoj predstavi ima nekih golisavih devojaka koje se vataju sa glavnim (i bukvalno jedinim) glumcem?
Mixing bowl set designed to please a cook with round bottom for efficient beating.

Slika
Korisnikov avatar
Kokili

Pridružio se: Čet Sep 29, 2005 15:44

Postod John » Pon Nov 27, 2006 17:16

Ja sam poslednje gledao "Šine" u jugoslovenskom dramskom... i "Hamlet" koji je kao isfoliran, bile su super predstave, a razmišljam da odem u demiju jednom ponedeljkom (večeras??) zvuče mi kao interesantni šou-ovi...
Prohujao sa vihorom
Korisnikov avatar
John

Pridružio se: Uto Mar 07, 2006 21:24

Postod Devojchica_Iz_Vode » Pon Nov 27, 2006 18:15

Da, "Shine" su odlichne...jedna od predstava koja mi se mnogo svidela je "Hajde da se igramo", takodje u JDP-u, chini mi se da je na repertoaru Stupice.

Ali mi se zato predstava "Shopping & -----" uopshte nije dopala, isto u Stupici...mislim da su u svemu preterali.
anatomska.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Postod stardust » Uto Nov 28, 2006 12:42

MarduKKK je napisao:Neki moj trip je da je film sledeci stepen dramske umetnosti i da je otkricem kamere prestala da postoji potreba za pozoristem posto sve moze biti odradjeno na bolji i naizgled spontaniji nacin.
Pozoriste je danas svedeno na zabavu za malu grupu ljubitelja i odredjen broj snobova koji misli da je odlazak u pozoriste obaveza i mesto gde treba biti vidjen, nista vise.
Da me neko ne shvati pogresno, ne mislim da nema dobrih predstava. Ima ih, i to dosta.

uhh... ja mislim da pozoriste nikada nece biti nesto sto je zastarelo... problem je u nasem klasicnom pozoristu, koje se jeste svelo na glupu zabavu snobova ili sve vise i vise gubi bilo kakvo dublje znacenje. cast izuzecima! ne znam... ima jako dobrih savremenih pozorista, koja su dosta drugacija i po mom misljenju neuporedivo bolja i kreativnija.

a sto se tice pozorista i filma, to su dve potpuno razlicite stvari koje se razvijaju same za sebe. ako pozoriste ne treba da postoji jer postoji film, onda ni slikarstvo ne treba da postoji, jer postoji fotografija... pozoriste je divno. :flower:
Slika
Korisnikov avatar
stardust

Postod milica » Uto Nov 28, 2006 23:47

ma nije u tome stvar! pozoriste ima neki svoj smek, koji film nikad nece imati... taj trip da se ti ljudi na pozornici cimaju samo zbog tebe, koji je jos veci otkad postoji film.
jedini je bedak sto ne sme da se sapuce i gricka i ljubaka i vata... da ne govorim da se zavali u stolicu i stave kolena na sediste ispred. nepostovanje glumaca i te fore.
milica

Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 01:04

Postod Jela Ficdzerald » Čet Jan 25, 2007 17:01

Jedva je nađoh...

Elem, poslednje što sam gledala (zahvaljujući svojoj komšinici :heart: ) bila je "Smrtonosna motoristika" u Ateljeu 212. I bila sam jedina među prisutnima kojoj se predstava svidela. :angel10:
Mislim, nije nikakvo katartičko otkrovenje, ali morbidna je na momente (zavisno od toga kako doživljavate neke stvari), i svidela mi se nadogradnja na neke tipske scene koje su tako dovedene do parodije. Npr. kad izvesna žena koja je tek abortirala kaže "Jao, sad sam nešto tužna, a ne znam zašto." (abortirala je 5 puta do tad i nema dece) a onda nastavak: "Nego, da nisi ti promuvala nešto šminke, ne sme muž da me vidi ovakvu?" Kao da joj je jedina uloga u životu da bude lepa za muža i ########.
Onda, muž dolazi, sa sve ljubavnicom da je vidi, i kad ga ona/žena obgrli i rukama i nogama da ne bi otišao, on je baca na pod i viče na nju zbog njenog "nedoličnog ponašanja". Itd. da ne prepričavam dalje, smejala sam se, prevrtala očima, nisam naučila ništa novo, ali je preporučujem. Mada, ako je po ostalima koji su bili sa mnom...

@John: Si otišao na kraju u Akademiju?
Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 02:59

Postod Jolanda again » Čet Jan 25, 2007 17:32

Devojchica_Iz_Vode je napisao:Da, "Shine" su odlichne...

Shine su genijalne samo da nije onog teatralnog Shushljika...I dobra je predstava "Ranjeni orao"u Ateljeu212...
@Devojcica
Odgledaj predstavu u Zvezdara teatru mislim da se zove "Dobrodoshli u Srbiju"...Vidim da ti se svidja to shto radi Dragan Jovanovic a kritike kazu da je mozda i bolja od Smeshne strane...Nisam gledala ali svakako hocu...
Bogatstvo je kad imash salmonelu u kaki,pesak u mokraci i BUBASHVABU koja te voli.
Jolanda again

Pridružio se: Uto Dec 12, 2006 21:25

Postod Asteria » Čet Jan 25, 2007 22:20

Meni se "Smrtonosna motoristika" uopste nije dopala... "Okamenjeni princ" je ok predstava, totalno je istripovana i drugacije uradjena, a tek gluma...izasla sam odusevljena! Gledala sam i "Hamleta", ali mi se ne svidja, Ofelija je bas bzvz...A da ne pricam o tome da traje citavu vecnost! Jedino sto valja u celoj toj predstavi jeste Hamlet...
You wanna see the light? So do I..
Asteria

Pridružio se: Ned Jan 07, 2007 17:52

.

Postod Simke80 » Pet Jan 26, 2007 04:08

kultna predstava "Rastibudjilizovane klejbezable" u izvodjenju "Teatra Levo" AKUD "Lola" je neshto shto Vam preporuchujem. Odishe banalnoshtju ali u isto vreme pozitivizmom koji svaki uchesnik prenosi na publiku svojom licnom improvizatorskom kreacijom,a s obzirom da je to deklarisani amaterizam (od strane samozvanih "konvencijalnih umetnika" sa FDU) obichan neiskvaren posmatrach tje biti impresioniran.
Korisnikov avatar
Simke80

Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 20:02

Postod vermillion » Sub Jan 27, 2007 15:53

e isto ko asteria.preporucila bih okamenjenog princa,hamlet je smor,nije toliko ajde nije toliko ni lose kolko te ubije u pojam trajanje citave predstave.ja volim balet mnogo tako da kad gostuju Rusi,to je stvarno prelepo.
Sooo,are we goin' anywhere?Nowhere special,the moon! :D
vermillion

Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 20:13

Sledeća

Povratak na Sve ostalo