Sredstva dezinformisanja

Fudbal, Košarka, cena benzina ili bilo šta drugo

Sredstva dezinformisanja

Postod Strigor Moroi » Uto Dec 11, 2007 10:37

Dragi moji, drage moje!!!!
Evo ovako, ova tema je tu da bi svi zajedno komentarisali sve ono sto mozete videti na medijima u Srbiji a i sire :blackeye:
Nema ogranicenja. Bilo da se radi o dnevnoj stampi, strucnim casopisima, internetu televiziji ili necem trecem. Dakle....
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Postod Rejector » Sre Dec 12, 2007 01:30

aj kao da krenemo... jbm li ga... malo sam razocaran u b92 od kad su poceli da emituju Velikog brata... mislio sam da su ipak malo ozbiljnija televizija... ali ova nova serija "Vratice se rode" je mozda jedna i od najkvalitetnijih u poslednje vreme :D
Massacre of innocents
take a look down from above
Corruption destruction
The american way
Korisnikov avatar
Rejector

Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 01:36

Postod Devojchica_Iz_Vode » Sre Dec 12, 2007 11:55

^^ Po meni je b92 propao onog trenutka kada su dobili svoju zgradu. Propali u smislu da se ponashaju kako su i dalje alterantiva, ali su zapravo debeli mainstream. To je ono shto apsolutno ne volim kod njih. Foliranje.

Nishta nisu bolji od pinka, samo imaju drugachije pakovanje. Pink je vetja seljanija, a ovi su shtaro urbaniji. Sve u svemu isto sr**e (:

Ne kazhem da nema dobrih emisija, ali generalno ostavljaju takav utisak na mene :]
anatomska.

and now I'm ready to close my mind.
and now I'm ready to feel your hand.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 10:23

Postod Rejector » Sre Dec 12, 2007 11:59

eh da zaboravih da napomenem kurir i press... koji su dno dna zaista :D
Massacre of innocents
Corruption destruction
The american way
Korisnikov avatar
Rejector

Postod payche » Sre Dec 12, 2007 13:35

Rejector je napisao:eh da zaboravih da napomenem kurir i press... koji su dno dna zaista :D

zasto dno dna?... najprodawanije su novine...
znaci pisu ono sto ljudi vole da citaju...
e sad sto je Srbija puna ljudi koji su dno dna i koji samo vole da citaju tracewe, i lose stwari to je drugo nesto...
ja kurir i press smatram strasno uspesnom firmom koji plasiraju ono sto ljudi zele da cuju
Korisnikov avatar
payche

Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 21:51

Postod All_Destroyer » Sre Dec 12, 2007 14:26

Ja sam uzalud pokushavao da pronadjem smisao postojanja televizija poput B92, Studia B, Pinka, i slichnih... Osim shto non-stop zavadjaju narod pushtajuci da im se ekranima shetaju kojekakvi slepci iz nevladinih organizacija klase Biserko, Kondic i njima slichne bubashvabe, i ljigavaca iz Gay 17 oni-svi-u-plus-a-mi-ostali-u-minus, tu su i Veliki brat, Grand parada, i josh 101 emisija za duhovno razaranje stanovnishtva. Da ne pominjem vesti koje upakuju tako da na kraju Srbi Srbinu izgledaju kao ratni zlochinci... A novine koje se danas shtampaju necu ni da udostojim pomena... :evil5:
Now that it's raining more than ever
Know that we'll still have each other
You can stand under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
Korisnikov avatar
All_Destroyer

Pridružio se: Čet Nov 03, 2005 16:04

Postod milica » Čet Dec 13, 2007 01:15

odlicna tema. nasi mediji su posle onog petog oktobra kao pusteni s lanca. neprovrene vesti, dezinformacije, katasrofalan recnik i pravopis, amatrestvo i senzacionalizam samo degradiraju novinarstvo kao profesiju. a uz put dobrano zakace i sve druge. postoje stvari koje se jednostavno ne smeju iznositi pred javnost. stvari kao sto su raskomadano telo posle napada medveda, @@@@, nakaznosti, psovke i slicno. odavno su presli granicu dobrog ukusa, ali sada za sobom ostavljaju i etiku i humanost.

emisije tipa VB, menjam zenu, cao darvine su takve budalastine, kao i govori nasih politicara, da ja to ne mogu da gledam. osecam se kao kreten, kao da me neko pravi budalom. tako da, tv sam prestala da gledam, ponekad procitam politiku, kao list koji makar, ako ne uvek do sustine, drzi do neke forme.

inace, po mom misljenju, na stranu vlasnik i na stanu njegov politicki angazman i kredibilitet, BK je bila jedina nasa televizija po svetskim standardima.
milica

Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 01:04

Postod Strigor Moroi » Čet Dec 13, 2007 10:57

O.k sto se tice nasih medija slozicu se sa vecinom ovde iznetih stavova. Narocito po pitanju kvaliteta, ali kao sto neko rece narod to kupuje i to treba postovati.
Sto se tice B92, od pojave VB program im je odvratan. Naprosto atmosfera na tom kanalu je kao na sahrani. Stvarno su postali dosadni. Cak vise ne pamtim kada su pustili dobar film ili seriju. Cak i vesele 70 idu u nekom nenormalnom terminu.
Elem, ideja ove teme je i da komentarisemo svakodnevne sadrzaje na svim vrstama medija. Ono sto je meni upalo u oci, je emisija "Upitnik" koja je isla u utorak vece na rts-u. Ovakve emisije slusam kad mi se gosti ucine interesantnim ili pomislim da cu moci da cujem nesto interesantno. E sad, jedan od gostiju je bila i neka gospodja iz neke nevladine organizacije.... Svo vreme se jadna polomila da objasni kako je sadasnja politika i situacija u medijima takva da promovise fasizam i nacizam i da su skorsanji napadi na pescanik nesto sto je jako lose. E sad, sto se tice pescanika, nije da ga volim cak ga cesto i slusam i ne mislim da je ono sto smo videli u Arandjelovcu dobar nacin da se problemi resavaju. Naprosto nisam pristalica tih primitivnih metoda. Ali ono sto je mene tu iznerviralo jeste gospodjina prica da je to lose (sto je u sustini tacno) a da pojedini slicni postupci, LDP-a i nekih NVO legitimno izrazavanje misljenja. Cak iako je recnik i metodologija u oba slucaja isti.
Da se razumemo, ne volim politicare, i nisam emotivno vezan za nijednu stranku. Najcesce izbegavam da pricam o politici na ovim mestima, pa ne bih voleo de me neko ovde pogresno shvati. Pomenuo sam LDP jer su oni prilicno agresivni u poslednje vreme. A sa druge strane, vec dve godine sam aktivan u nevladinom sektoru, tako da nisam ni od onih koji pljuju po NVO. Ali naprosto vredja moju inteligenciju, sve ono sto sam cuo od strane te gosce u emisiji. Onda je valjda razumljivo zasto ih gomila ljudi u ovoj zemlji ne voli.

Jos jedna sitnica, jutros pred polazak na posao na jutarnjem programu rts-a cuo sam da je nakit Marije Antoanete povucen sa aukcije jer nije postigao ocekivanu cenu od 600 000 dolara. Ko zna mozda ljudksa vrsta postaje pametnija. Mislim, uvek mi je bilo imbecilno kupiti neku glupost i dati za to gomilu novca samo zato sto je pripadala poznatoj licnosti.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod All_Destroyer » Čet Dec 13, 2007 13:21

A ja cu samo da dodam sledece:
1. Also nisam stranachki vezan ni za koga, osim za dragu mi Vojsku Srbije;
2. Ono shto je meni posebno upalo u ochi (a i ushi) je bio onaj ljigavac Chanak, sa njegovim anti-fashistichkim stavom... Haha, Chanak antifashista?!?!?! Pa on je gori od celavaca koji barem javno prikazi=uju to shto jesu. Pa on je najgori fashista i prikriveni separatista, koji SVESNO i NEPREKIDNO radi na otcepljenju Vojvodine... I on ce nekome neshto da pricha... Kao kada bih ja sad pocheo da pricham kako je alkohol shtetan (a vecina forumasha zna shta, koliko i koliko chesto sam u stanju i zhelji da popijem...)
3. Nevladine organizacije - ko li je ove slepce uopshte pustio da postoje, o Gospode?!?!?! Izuzev par chasnih izuzetaka, ostatak je, najblazhe recheno, prikriveni unutrashnji neprijatelj. Secam se jednog divnog govora "gospodje" Kondic (umesto "gospodja" umetnite bilo koji pogrdni izraz) o tome kako su Srbi fashisti, kako nas sa pravom optuzhuju za ratne zlochine, i to sve upravo izjavi dotichna u emisiji "Kljuch" na RTS-u pre nekih par meseci (ne secam se tachno kada, bio sam tad na vikendu kuci, pa datum bash i nisam zapamtio, negde pochetak avgusta, rekao bih...). O izjavama Sonje Biserko, Chedomira Jovanovica, Mladjana Dinkica i njima slichnih gadova necu ni da kaljam ovu stranicu, a ni svoj mozak...
Dakle, ala bi Srbadiji dobro doshao jedan vojni puch...
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
Korisnikov avatar
All_Destroyer

Postod SL » Čet Dec 13, 2007 13:47

Ljudi, obratite paznju samo na sledeci paradox:

- u Srbiji sada navodno postoji 'nezavisno novinarstvo' (ili koja vec beshe fraza), a pristrasnost medija je NIKAD VECA??

- da li danas zaista IMA neka novina, televizija ili bilo koji medij kome verujete kada bila shta objavi (pochev od dnevnih vesti do recenzija o proizvodu)?

TV vishe ni ne pratim. Ni novine.
Ne vidim nijedan razlog za pracenje i prihvatanje netachnih ili polutachnih informacija. Pritom se oko gluposti pravi fama, a kljuchne se gurnu pod tepih...

U sluchaju i novina i TV-a praktikujem paralelno pracenje informacija pa tek nakon uklanjanja nepoklapanja izvuchem pokoju rechenicu koja stoji...

Situacija je najbolje opisana sa Milicinom izjavom da su "pushteni s' lanca"... Odreshene ruke, nimalo ideja i eto do chega je doshlo...

Jedino shto zaista zameram je nigde nije obavezno emitovanja obrazovnog programa. Budale misle da svet nece ni postojati nakon zavrshetka mandata?
:: Music = Emotions ::
Slika
Slika
Everyone believes in God but noone believe in You!
Korisnikov avatar
SL

Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 01:45

Postod Strigor Moroi » Čet Dec 13, 2007 14:38

Pa iskreno, i nazalost, mediji su nam kakvi takvi ali druge nemamo. Naravno da svako od njih od nekog zavisii samim tim o nezavisnim medijima nema ni govora. Ono sto je poenta jeste da ljudi sami probaju da misle, a ne da im bilo ko govori sta je njihov interes. Evo, sad cu da rizikujem da me mnogi ispljuju ali... Servira nam se prica o Kosovu i tome kako nam nema zivota bez njega... E sad, iskreno mi smo ga izgubili pogresnom politikom iz prosloti i sad nema veze ni cijom ni kako ni zasto... Ali cinjenica je da smo ga izgubli... Posto sam se uvek u zivotu trudio da budem realan i praktican, imam samo jedno da kazem... O. k neka ide... Ionako na znamo sta bi smo sa tih 2 miliona gradjana koji nas otvoreno mrze. Sad tu nastaje problem jer se iz medija stice utisak da cemos vi pomreti ako se ono odcepi... Istina je.... razmislite sami.
E sad, problem medija je sto idu iz krajnjosti u krajnjost po pitanju ove teme.
Jedni zagovaraju svakava sranja poput ratova i sl. koja nas nigde ne bi odvela a drugi zagovaraju neki kvazi liberalizam. I od jednih i od drugih stavova obicni smrtnici nemaju nista.
Hocu da kazem, da nam se seeviraju razne price, koje su u osnovi slicne....zaglupljuju i skrecu paznju sa vaznijih stvari... Zasto su plate toliko kolike su, zasto stalno nesto poskupljuje, zasto imamo monopole isl. I tu nema razlike, svi su oni isti po tom pitanju, razlikuju se price kojima nam mazu oci. Resenje nije potpuno izbegavati medije vec pratiti sve ali razmisljati svojom glavom a ne slikom na zidu ljubljenog predstavnika stranke.
A sto se tice, NVO sektora.... ima tu svacega i ja sam prvi koji ce da prizna da se uglavno radi o praznim pricama. Naravno, postoje i oni koji maznjavaju gadnu lovu za razne stvari koje nemaju veze sa zdravim razumom ali to je neka druga tema.... Ako neko hoce moze da otvori i takav topic....
Prica o medijima je u sustini da oni sljakaju za sopstvene interese i to najcesce nema veze sa stranim placenicima i sl. Vec naprosto sa alavoscu pojedinaca

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Rejector » Čet Dec 13, 2007 15:21

payche je napisao:
Rejector je napisao:eh da zaboravih da napomenem kurir i press... koji su dno dna zaista :D

zasto dno dna?... najprodawanije su novine...
znaci pisu ono sto ljudi vole da citaju...
e sad sto je Srbija puna ljudi koji su dno dna i koji samo vole da citaju tracewe, i lose stwari to je drugo nesto...
ja kurir i press smatram strasno uspesnom firmom koji plasiraju ono sto ljudi zele da cuju

dno dna su zato sto nista sto tvrde ili napisu nema blage veze sa zivotom a kamoli sa istinom... na zalost znam da su najprodavanije... znaju da rade... ali da prodaju, e sad ne bitno im da li su im informacije proverene i istinite... btw istina je postala velika sala ovde... jer u Srbiji svega ima ali od istine ni traga ni glasa niti ce biti :D

P.S. vidim kako mi polako odlazimo sa ovom temom u politiku Na zalost :(
Massacre of innocents
Corruption destruction
The american way
Korisnikov avatar
Rejector

Postod milica » Čet Dec 13, 2007 17:41

pa politika i mediji su prilicno usko povezanim, posebno jer su ovi drugi glavno orudje ovih prvih. naravno, uvek postoje stvari koj javnost nikada nece saznati, politicke intrige, smene, preokreti i raznorazne mutljavine koje se desavaju iza kulisa ni ne treba da nas preterano zanimaju. Ono sto mediji treba da prenesu jesu cinjenice o tome kakvo je opste stanje u drzavi i van nje, a ne bilo kakve klasifikacije - ko su pobednici, izdajnci, ko je narkoman a ko je rekao sta za cije butkice, jer kao sto Strigor rece to je cisto mazanje ociju narodu. Novinar je POSMATRAC, ne analiticar, ne teoreticar, ne navijac.
Onovni problem u nasem novinarstvu, kao i u mnogim drugim profesijama jeste odsustvo profesionalizma. Mi bismo sa svima da se intimiziramo, da drzimo stranu, izjasnjavamo se, i da u sve guramo nos.
milica

Postod All_Destroyer » Čet Dec 13, 2007 17:54

milica je napisao:pa politika i mediji su prilicno usko povezanim, posebno jer su ovi drugi glavno orudje ovih prvih. naravno, uvek postoje stvari koj javnost nikada nece saznati, politicke intrige, smene, preokreti i raznorazne mutljavine koje se desavaju iza kulisa ni ne treba da nas preterano zanimaju. Ono sto mediji treba da prenesu jesu cinjenice o tome kakvo je opste stanje u drzavi i van nje, a ne bilo kakve klasifikacije - ko su pobednici, izdajnci, ko je narkoman a ko je rekao sta za cije butkice, jer kao sto Strigor rece to je cisto mazanje ociju narodu. Novinar je POSMATRAC, ne analiticar, ne teoreticar, ne navijac.
Onovni problem u nasem novinarstvu, kao i u mnogim drugim profesijama jeste odsustvo profesionalizma. Mi bismo sa svima da se intimiziramo, da drzimo stranu, izjasnjavamo se, i da u sve guramo nos.

Fina konstatacija, ali...
Kada konstatno jedni te isti ljudi/mediji/organizacije lupetaju gluposti ili, pak, smishljeno plasiraju lazhi zarad svojih sopstvenih interesa (najcheshce na shtetu nas ostalih), onda i ne mozhesh ochikivati da se profesionalac (ako ga i ima) drzhi po strani. Primera radi, Lazanjski je bio napljuvavan sa n strana jer je rekao da je sramota shto Shuntanovac, pardon, Shutanovac, prodaje vojne poligone... A jeste sramota, prodali su Bubanj Potok i Rakovicu, dva od 5 najboljih. I sada, recite mi, kako chovek da ostane po strani? Jer to se ipak svih nas tiche. Nema drzhave bez vojske... A vojsku zhele da rasformiraju - haos!!! :evil5:
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
Korisnikov avatar
All_Destroyer

Postod Rejector » Čet Dec 13, 2007 23:04

ja koliko znam ne da je rasformiraju, vec da uvedu profesionalnu vojsku.. a ne da ginu mladi i neobuceni regruti... kao sto su do sad
Massacre of innocents
Corruption destruction
The american way
Korisnikov avatar
Rejector

Postod Strigor Moroi » Pet Dec 14, 2007 11:08

Sto se tice pristrasnosti... Tacno je da su pojedinci, umesto da budu profesionalci potpali pod raznorazne uticaje. Najgore od svega je sto cesto mnogi od njih od svega toga nemaju nikakvu konkretnu korist.
Sto se tice komentara da polako odlazimo u politiku.... Pa, kao sto je Milica primetila,politika i mediji idu zajedno, a ja bih dodao ne samo to... vec da politika ima velike veze sa svim delovima nasih zivota. I ko ne zeli to da prizna taj ima problem. E sad, posto ne zelimo preterano da se smaramo politikom, mozemo da izbegavamo rasprave tog tipa, ili bar da izbegavamo one emotivne tipa... "Radikali su do j@j@.... LDP je najbolja stranka... Ma sta oni, oni su lopovi pizda im materina" i sl. Naprosto hajde da pricamo o onome sto mozemo da vidimo ili tacnije, sta nam je servirano.
Evo jutros, u Gazeti na str 11 dva naslova su mi privukla paznju... "Putina ubijaju na Bozic?" i odmah ispod "Lopovi ojadili Carlsa" E sad, ovaj prvi vam valjda odmah govori o cemu se radi i ja se iskreno nisam ni trudio da citam clanak, naprosto me smaraju price o Rusiji i Putinu u poslednje vreme ali se valjda radi o "vodeci americki KREMLJOLOZI" i nekom njihovom izvestaju.
E sad u tom drugom clanku prica kaze da su nesrecnom princu carlsu nepoznati lopovi ukrali tovljene guske vredne 20 000 funti. Naime on valjda ima neku firmu oja se bavi proizvodnjom organske hrane i sa neke farme su mu digli 350 skupocenih guski...
Elem, ono sto je meni jako interesantno jeste to sto na istoj strani imate predvidjanje koje moze, ako se obistini, dovesti do velikih potresa u medjunarodnoj politici i prilog o "nesrecnom" princu i njegovim guskama sto svakako nece stetiti nikome osim njeg alicno i njeogvih zaposlenih. Cak se verovatno nece preterano odraziti ni napoljoprivredu UK. Ne kazem da je ovo radjeno sa bilo kakvim razlogom samo mi je interesantan taj, na neki nacin kontrast izmedju vesti.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod All_Destroyer » Pet Dec 14, 2007 13:27

Rejector je napisao:ja koliko znam ne da je rasformiraju, vec da uvedu profesionalnu vojsku.. a ne da ginu mladi i neobuceni regruti... kao sto su do sad

Iako deluje kao offtopic, nije, jer:

1. U medijima nam je servirana pricha o profesionalnoj vojsci. To bi bilo u redu da brojka koju planiraju da drzhe ne iznosi bednih 22000!!! Sa tom brojkom da se zasniva glavna oruzhana sila neke drzhave?!?!?! Riiiiiiiiiight.
2. Ginu mladi i neobuceni regruti? Jesi li odsluzhio vojsku pa znash da l' smo obucheni ili neobucheni? Nije ovo prepucavanje, nego ti lepo kazhem, obucheni smo kako treba. I vec sam bio u KZB-u na strazhi, tako da, kao shto vidish, nisam poginuo. Ne slazhem se sa tobom nikako.
3. Upravo dezinformacije plasirane od strane medija i dovode do ovakvih mishljenja... Ko je iole pratio kojekakve "struchnjake" u raspravama oko vojske, mogao je vrlo lako da dodje do istog zakljuchka... A i B92 kao da ima pik da takve dezinformacije shiri, uvecava i razglaba o njima... Strashno.
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
Korisnikov avatar
All_Destroyer

Postod Strigor Moroi » Pet Dec 14, 2007 13:51

Prvo, jel meni neko editovao post ili sam se ja istripovao ali fali mi prvi pasus prethodnog?! PIsalo je da nije bitno ko sta radi sa vojskom i da smo se dovoljno prepucavali sa onim nalozenim klincem kog smo "odstranili" i da to ovde nije tema. Mozda sam ja nesto &$%#~ ali... Ma otkud znam, nebitno.
E sad, posto vidim da ste ipak resili da pricate o vojsci, a da ne bi otisli suvise off topic probacu da nekako srocim post da se krece u okviru teme.
Prvo, na zemlju koja ima jedva 8 milinoa stanovnika, cije granice treba da cuva policija a vojska da radi samo neke stvari vezane za tzv. "spoljnje pretnje" mislim da je cifra od 220 000 profesionalnih, dobro obucenih i placenih vojnika koju All iznosi, ukoliko je tacna, sasvim dovoljna. Dajte ljudi, pa jedan elitni americki profesionalni vojnik moze da pobije gomilu nasih "obucenih" regruta. Nemojmo biti smesni. Nisam sluzio vojsku ali u poslednjih nekoliko godina mnogo mojih drugara jeste i znam kakva je situacija po kasarnama, i po pitanju opreme i obuke i svi oni koji misle da je ovo sto mi imamo ozbiljna vojska taj se grdno vara. Nije da imam nesto protiv vojske i smatram da to nikako ne bi smelo da se desava ali je naprosto tako.
Moglli bi sad da licitiramo sa svim podacima koji potvrdjuju ovakve trvrdnje,a svako od nas poznaje bar nekog ko je u skorije vreme bio u vojsci ili je trenutno tamo i lako moze da sazna koliko je metaka taj ispalio a da ne pricam o ozbiljnijem naoruzanju. Jedan ortak za ctiavo svoje sluzenje vojske, kao artiljerac, nije imao ni jedno gadjanje bojevom municijom jer Suboticka kasarana nije imala iste te municije.
A vojnici ne ginu jer se nista ne desava. Hvala bogu da je tako.
E sad sto se tice "strucnjaka" i B92... Pa sad, tacno je da ima svakakvih ljudi koji zaradjuju tako sto lupetaju svasta dokle god ih ljudi slusaju.
A b92, oni me cesto iznerviraju sa nekim drugim stvarima ali ne mogu da kazem da su nesto preterano ostri bili prema vojsci. Naravno, bilo je komentara koji bi se mogli okarakterisati kao zlonamerni ali u stvari svaki komentar bi se mogao okarakterisati kao takav, u zavisnosti od stava. iskreno, koliko god mogu da popizdim na njihovu pristrasnost po pitanju politickih ideja i sl. moram da priznam da su mnogo realiniji od recimo RTS-a ili Pinka. Fox i Avalu, ne pratim kada su u pitanju informativni programi.
Da se vratimo na "zlonamerne" komentare. Iskreno za mene jemnogo gore kada na m se servira prica kako smo mi najbolji, najveci, najpametniji i sl. Videli smo gde su nas takvi stavovi odveli u proslosti. Dajte da se vise spustimo na zemlju i shvatimo gde smo i kakvi smo. Cinjenica je da u svim oblastima kaskamo za razvijenim drzavama na koje se ugledamo. A ako se neki medij usudi da iznese cinjenice koje to potvrdjuju, ja ne mislim da je to lose. Lose je ako pricaju napamet bez argumenata.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Rejector » Sub Dec 15, 2007 00:46

All_Destroyer je napisao:
Rejector je napisao:ja koliko znam ne da je rasformiraju, vec da uvedu profesionalnu vojsku.. a ne da ginu mladi i neobuceni regruti... kao sto su do sad

Iako deluje kao offtopic, nije, jer:

2. Ginu mladi i neobuceni regruti? Jesi li odsluzhio vojsku pa znash da l' smo obucheni ili neobucheni? Nije ovo prepucavanje, nego ti lepo kazhem, obucheni smo kako treba. I vec sam bio u KZB-u na strazhi, tako da, kao shto vidish, nisam poginuo. Ne slazhem se sa tobom nikako.
.
ne moras da se slozis... nisam odsluzio vojsku... ali sam slusao razne price od ljudi koji su bili u ratu 90=ih godina... i tvrde da su najvise klinci poginuli jer nisu bili dovoljno obuceni pa su leteli ko muve bez glave... kada ime neko od "glavesina" naredi svesno zrtvujuci njihove zivote.... samo sam to hteo da kazem....

a sto se tice b92 njih najvise gledam mada ni oni nisu kao sto su bili... dok je rts totalno izgubio svrhu ;D
Massacre of innocents
Corruption destruction
The american way
Korisnikov avatar
Rejector

Postod All_Destroyer » Sub Dec 15, 2007 14:56

Ljudi, stvarno, odosmo u offtopic sada. Strigor, nije ti niko ediitovao, bice da s' ti neshto pobrk'o :geek:
Samo cu za kraj da kazhem 2 stvari:
Obuka zavisi od stareshine koji je vodi i snabdevenosti kasarne u kojoj se sluzhi. Moja je bila i vishe nego dobra. Subotica je zatvorena za artiljeriju.
Nisam rekao 220 hiljada, rekao sam DVADESET HILJADA!!! To nikako nije dovoljno. A sem toga, nisu Ameri jedini sa elitnim jedinicama, nashi gardisti i vojni panduri (barem ovi koje ja upoznah) su i vishe nego ekvivalent za bilo kakvu foku, o chemu i postoji chlanak sa sve izjavama americhkih vojnih glaveshina.

Ali opet odoh u offtopic...

Ontopic: rasprava o kursu evra koja traje vec par meseci. Slusham na svim medijima gluposti o tome kako je to dobro za gradjane shto je kurs trenutno ovako jadan kakav jeste... Koja baljezgarija. Da se ne lazhemo, svi mi, iako plate primamo u dinarima, imamo vrednost u evrima prema kojoj se ravna. Ako kurs padne, pada nam i plata... E sad, nash dragi ministar finansija & ekonomije izadje lepo i izjavi kako to utiche na cene takodje, ergo, pojeftinjuje bilo kakva roba. Riiiight... Neko zapoche prichu o bojkotu mleka - pa ja ga uskoro necu kupovati jer necu imati za shta, poshto je struja, je l' te, opet poskupela za 1,8%, a ni to niko ne pominje... Upitan o tome zarad chega je kurs spao toliko nisko, pomenuti ministar je izbegao odgovor. A prava istina je da pri kupovini Mobtela, Telenor je oko 40% platio u keshu, samim tim preplavivshi trzhishte ogromnim kolichinama evra. Nekome je to izgledalo kao idealna prilika da na kursnoj razlici zaradi, i eto logike. Verujte, ovo znam iz vrlo pouzdanog izvora u Reifeissenu, preko koga je i ishao deo para. Da l' je to neko mozhda pomenuo na TVu. Nije. Sramota.
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
Korisnikov avatar
All_Destroyer

Postod NeverBorn » Ned Dec 16, 2007 13:31

hm. divna tema, ako smem da primetim. Niste offtopichili, pricha se o dezinformacijama. Tako da dokle god prichate o tome shta se lazno servira (ili mislite da se laze), pogadjate temu. Keep talkin' ! ! !

Meni su naruchito smeshne afere medijskih lichnosti po pitanju seksualnih odnosa. (jel su potrebna imena?) Lol.

Ne kazem da je laz, samo kazem da su mi smeshne suze, posle seksualnog odnosa sa partnerom i kamerom. :D

Smatram da svako ima pravo na privatan zivot. hehe. Ali ne kontam zashto prichaju o zashtiti prava na privatnost, kada se oni/e nisu prvi potrudili da zashtite privatnost. :D

Hipocrates, Big Time.
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod milica » Ned Dec 16, 2007 15:13

Mene najvise nervira to sto casopisi tipa Skandal ili Svet, koji sa svojim naslonim stranama komotno pariraju bilo kom @@@@ casopisu, stoje potpuno opusteno na kiosicima, i deca ih kupuju. Sto se uopste ne zna kad smeju a kad ne smeju da se na tv-u puste filmovi sa onim scenama, i onda ni ne cudi sto jedanestrorica cetrnaestogodisnjaka siluje svoju vrsnjakinju. I ispadne da je sve to bilo dobrovoljno. Uhhhhhhh kako sam popi zdela!
milica

Postod All_Destroyer » Pon Dec 17, 2007 13:19

milica je napisao:Mene najvise nervira to sto casopisi tipa Skandal ili Svet, koji sa svojim naslonim stranama komotno pariraju bilo kom @@@@ casopisu, stoje potpuno opusteno na kiosicima, i deca ih kupuju. Sto se uopste ne zna kad smeju a kad ne smeju da se na tv-u puste filmovi sa onim scenama, i onda ni ne cudi sto jedanestrorica cetrnaestogodisnjaka siluje svoju vrsnjakinju. I ispadne da je sve to bilo dobrovoljno. Uhhhhhhh kako sam popi zdela!

Evo ti quote jednog pametnog choveka:

Slobodan Macedonic je napisao:...Pa shto se onda uopshte chudimo shto nam vishe i ne stizhu avanture, kada se danas umesto Mikija, Shilje i Paje osnovcima sa kioska smeshe chike i tete u pozama koje ni Kama-Sutra nije uspela da opishe, i kada se u njihovim dzhepovima umesto klikera i zhvaka nalaze prezervativi i pljuge..."

Opshti pad kuture i intelekta u Srbiji. A bice josh gore, trust me. Shto je najgore od svega, vecina sedi skrshtenih ruku, i ismeva one koji se josh uvek trude. Neminovna katastrofa, pretvorice se svi u average Joe/Jane... :evil5:
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
Korisnikov avatar
All_Destroyer

Postod SleepwalkeR » Pon Dec 17, 2007 23:26

evo vam nova hard-core knjiga u prodaji :D

Slika

Slika

o Srbijooooooooooooooo :D

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

(i love this game)
Put a gun in my hand and pretend You don't care.........
Slika
you can turn your back on a person, but never turn your back on a drug.
Korisnikov avatar
SleepwalkeR

Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 10:22

Postod NeverBorn » Pon Dec 17, 2007 23:49

Verujem da je pitko napisana i da podstiche moral.

Mi qpish za rodj. ? :D
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Sledeća

Povratak na Sve ostalo