Sredstva dezinformisanja

Fudbal, Košarka, cena benzina ili bilo šta drugo

Postod salerokada » Čet Mar 06, 2008 19:37

Bila je pre neki dan na tv-u epizoda South Park-a gde ljudi iz buducnosti dolaze u sadasnjost jer je u buducnosti zivot los.
Naposletku konzervativci iz danasnjosti odluce da sprece buducnost da se dogodi da "buducnjaci" ne bi vise dolazili. U sred postizanja buducnosti da se ne dogodi Sten kaze da bi bilo bolje da radimo da buducnost postane bolja a ne da je sprecavamo sto potraje kratko ali se na kraju ipak svi vrate na sprecavanje buducnosti jer je tako lakse.
Mislim da je tu sve receno.
Korisnikov avatar
salerokada

Pridružio se: Ned Sep 25, 2005 03:07

Postod Veliki_Zli_Crni_Vitez » Čet Mar 06, 2008 21:04

Medden je napisao:Bila je pre neki dan na tv-u epizoda South Park-a gde ljudi iz buducnosti dolaze u sadasnjost jer je u buducnosti zivot los.
Naposletku konzervativci iz danasnjosti odluce da sprece buducnost da se dogodi da "buducnjaci" ne bi vise dolazili. U sred postizanja buducnosti da se ne dogodi Sten kaze da bi bilo bolje da radimo da buducnost postane bolja a ne da je sprecavamo sto potraje kratko ali se na kraju ipak svi vrate na sprecavanje buducnosti jer je tako lakse.
Mislim da je tu sve receno.

ublazavas stvari.
tu je zapravo receno da bi svi pre sisali penis i postali najgori homoseksualci nego sto bi poradili da svet bude bolje mesto.south park je genijalna serija.
Slika
Korisnikov avatar
Veliki_Zli_Crni_Vitez

Pridružio se: Sre Maj 03, 2006 16:29

Postod Strigor Moroi » Pet Apr 04, 2008 12:18

Pogledajte ovo...

http://www.nytimes.com/2008/04/04/educa ... =1&_r=1&hp

Nova skolska pravila... Pravila demokratije... Mozes da radis sta ti volja ali ako uradis nesto sto mi ne zelimo onda ti uzimamo sve.
Salim se nije tako crno, ima to i svojih dobrih strana...
Ali me za pocetak interesuje vase misljenje.

Cini mi se da ce ekipa iz Southpark-a imati novih insipiracija.
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Postod SL » Pet Apr 04, 2008 15:03

Ne chudi me. Nishta neochekivano (bar meni)...
Svaka vlast tezi vecoj moci, a da bi to postigla mora uvesti vecu kontrolu nad svojim subjektima, podanicima (robljem nekada)... A poshto je sve to "demokratsko" drushtvo, opravdava se na raznorane nachine... ... ... Dok jednog dana ne bude lagano kreiran i konachno ustanovljena potpuno militaristichka drzava gde cesh imati "potpunu slobodu" dok neki chinovnik ne kaze drugachije ;)

Ovo je samo jedan stepenik ka onome shto je odavno predvidjano i u knjigama i u filmovima... I naravno, gde drugde nego u zemlji sa "najvishe slobode i demokratije u celom svetu" :P
:: Music = Emotions ::
Slika
Slika
Everyone believes in God but noone believe in You!
Korisnikov avatar
SL

Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 01:45

Postod MarduKKK » Pet Apr 04, 2008 15:16

People should not be afraid of their governments.
Governments should be afraid of their people.
neki ljudi nikad ne polude.
kakve zaista užasne živote
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 17:54

Postod Strigor Moroi » Pon Apr 07, 2008 09:54

@SL: Uh teske reci. Malo mi nije jasna ta logika o "zemlji sa najvise slobode i demokratije"?! Zar ne stoji ona tvrdnja da svaka vlast gleda da uspostavi kontrolu nad svojim gradjanima kako bi se sto duze odrzala?!
Ali da se vratimo na temu... Ja nemam neki preterano negativan stav o ovome. Bio mi je interesantan clanak pa me je interesovao vas stav. Nekako sam cak i ocekivao ovakve komentare. Ali ja stvarno ne mislim da ameri imaju iole goru valst od bilo cije druge. Niti da se njihova vlast trudo da iskontrolise svoj narod vise od bilo koje druge. Cak, ako cemo iskreno, situacija u Rusiji, Kini i Indiji kao zemljama koje su na nivou svetskih sila poput amerike, je mnogo gora u svakom pogledu.
Cini mi se da je neko istrazivanje jednom pokazalo da je americki narod najzadovoljniji. To ipak nesto znaci. Svako sad moze da kaze kako oni ispiraju mozak svom narodu i sl. ali to se radi svuda. Zar ne?

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod SL » Pon Apr 07, 2008 14:58

Strigor Moroi je napisao:@SL: Uh teske reci. Malo mi nije jasna ta logika o "zemlji sa najvise slobode i demokratije"?! Zar ne stoji ona tvrdnja da svaka vlast gleda da uspostavi kontrolu nad svojim gradjanima kako bi se sto duze odrzala?!

Ne bih se slozio da se 'vlast' uopshte cima oko direktne kontrolu nad gradjanima. Chim postoji pojam 'vlast' (kao vlada) znachi da postoji i kontrola nad gradjanima koja se vrshi kroz institucije itd. itd. kako vec sve ide, da ne lupam... Chim trenutna 'vlast' (nova vlada) uspostavi kontrolu nad postojecim kao i nad uvodjenjem novih institucija, ona je faktichki ustanovila vlast nad narodom...

E, sad, zashto sam rekao sarkastichno 'zemlja sa navishe slobode i demokratije' - to je zbog toga shto je imaju toliko da je chak i 'izvoze' gde god im se ukaze interes ;)
Na stranu to shto se kod njih ropstvo odrzalo sve do polovine XIX veka... A u skorije vreme 'svetli primeri' poshtovanja slobode i demokratije su Abu Graib i Guantanamo... Nekadashnji projekt 'Carnivore'...
A, da, naravno i USA PATRIOT akt koji je definitivno pohvalan primer poshtovanja sloboda gradjana :sarcasm:

Tako da... Lagano driblanje dece od malih nogu, sigurno ce doprineti lakshem usvajanju buducih zakona koje ce u sebi sadrzati sve moguce restrikcije (za zna se chiju dobrobit) i progurati drzavu u kojoj ce sloboda biti samo rech u rechniku... Ili slogan za izbornu kampanju...

Sad, pogledaj iz ovog ugla.
O kakvoj slobodi prichamo ako se ima u vidu da NIJEDAN chovek ne moze krenuti na put i putovati gde god pozeli, a da pritom ne mora da: poseduje lichne isprave, poseduje vize, i svakojake dozvole su OBAVEZNE da bi mogao uchiniti tako prostu stvar - jednostavno putovati! :(

Naravno, svo ovo komplikovanje zivota malih ljudi je to progurano zarad nekog visheg cilja i opravdanog razloga...

I zar stvarno treba misliti da ce bilo koja restrikcija u buducnosti imati pozitivan efekat?? Bogme, ne bih se slozio ;)
Slika
Slika
Korisnikov avatar
SL

Postod Strigor Moroi » Uto Apr 08, 2008 10:09

Sve to sto govoris stoji donekle. Ali cinjenica je da danas sve vise ima i nekih negativnih pojava, bas medju tom omladinom... Ne zelim da kukam na to kako su danasnju klinci ovakvi ili onakvi ali je cinejnica da su, u najmanju ruku, mnogo bezobrazniji i da sve cesce zapostavljaju svoje obaveze a da samo kucno vaspitanje i autoritet profesora nije dovoljan da bih podstakne da rade jedinu stvar koju treba da rade. E sad, ako od malih nogu ne steknu bilo kakvu radnu naviku, sta treba ocekivati od njih u buducnosti?! Nazalost zivimo u vremenu, koje ce mnogi sa pravom osloviti modernim robovlasnistvom, i ono ima svoja pravila. A ta pravila podrazumevaju da jedino radom mozete da zaradite dovoljno da se prehranite. Moramo se pomiriti sa tom cinjenicom. Ali razlog sto mislim da ovakvi postupci imaju i svoju dobru stranu... je bas cinjenica da klince moras da naucis odgovornosti jer ako ne steknu radne navike sutra ce biti na grbaci ostatku onih nesrecnika koji su se utopili u danasnje tokove.
&$%#~ ga ako vec moramo da se zlopatimo onda ne zelim da se zlopatim zbog nekog ko smatra sebe buntovnikom bez razloga. Naravno ovo je sve prilicno uopsteno i ostavlja mnogo prostora za dalje rasprave. Ali ovo je moje ogoljeno vidjenje zasto ovakav nacin vaspitavanja dece ima i svoje dobre strane.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod SL » Uto Apr 08, 2008 23:11

Ma, tu se totalno slazemo!!
Treba forsirati rad od malih nogu. Jer, shta ce biti, to mogu da kazem na sopstvenom primeru - zivish u svom svetu i realni te tresne posred face...
Ogroman kontrast u poimanju svega...

Sad, uvodjenje drakonskih mera u obrazovni sistem i to bash u periodu kada su klinci najpodlozniji uticaju sa strane (+sve loshija briga roditelja) - to vishe deluje na early-stage-brainwash (da se tako izrazim), nego na brigu o tome kako ce se sutra ti klinci uklopiti i doprineti produktivnosti drushtva...

Prosto - izmedju 'shtapa i shargarepe', shtap daje nagle ali kratkotrajne efekte...
Slika
Slika
Korisnikov avatar
SL

Postod Strigor Moroi » Sre Apr 09, 2008 09:22

Pa sad ne znam koliko su ovo drakonske mere. Iskreno meni je ovo vise nesto sto bi u danasnje vreme bio logican sled okolnosti u situaciji gde pomenuta drzava malo-malo pa ima neki incident i to gadan, u svojim skolama.
Ne znam ova incijativa ima gotovo isto toliko losih stran akoliko i dobrih ali je ne bih nazvao drakonskim merama. Ovo je princip nagrade i kazne koji jos uvek svuda funkcionise, samo negde dobijes batine a negde ti zabarane da igras fudbal. Mislim da je ovo drugo mnogo bolje resenje ako si ves resio da igras na tu kartu.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod SL » Sre Apr 09, 2008 14:02

Hmm, na samom startu texta su dako i definisane (ne istim rechima), tj. njihova strogoca je uporedjena sa vojnim shkolama...

Uz to, jeste da im ne seku ruke, ali, ako je SVE totalno regulisano propisima (prema text-u: "od hodanja hodnikom, ulaska u bus, ruchka u kantini...")... Meni do zaista deluje drakonski, josh ako se uzme u obzir da su kazne iskljuchivanje iz drushtvenih aktivnosti - zaista, kako ce to pomoci 12-ogodishnjacima da se sutra kada postabu ljudi bolje uklope?

Pre ce biti josh masovnih ubistava, socijalnih devijacija i mnogo vishe klijenata za psihijatre...
Slika
Slika
Korisnikov avatar
SL

Postod Strigor Moroi » Čet Apr 10, 2008 09:32

Tacno je da sve to moze dovesti do raznih poremecaja kod tih klinaca u buducnosti. Medjutim kao sto si video u clanku postoje i oprecna misljenja o ovim merama. Cak se ni roditelji ne slazu u potpunosti. Sta znam. Ima tu i dobrih i losih strana. A zasli bi u deciju psihologiju kada bi sad pokusavali da razlozimo i odredimo koliko je dobrih a koliko losih efekata.
Svakako interesantno. I jedan deo mene ukazuje na isto to o cemu ti pricas ali drugi, koji je pod uticajem sranja koja se desavaju u nasim skolama govori potpuno suprotno.
Pa sad treba biti pametan :bom:

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod mansoldworld » Pet Apr 11, 2008 04:25

Ljudi, koliko god to o chemu prichate bilo drakonsko, brainwash-ski , dobro ili loshe , koliko god mi procenjivali da li je to zelja za vecom kontrolom, ili kontrolom od malih nogu ,ili jednostavno chin gradjenja boljeg drushtava ..... zar nije skoro GENIJALNO da se neko setio i porazmislio o tome kako moze da sagradi neshto vece i bolje , po mom zakljuchivanju naravno !!!
A po mom, zato shto me iskreno vishe smara cela ta pricha o nekoj teoriji zavere, o nekakvim tajnim planovima i takvim stvarima. Chinjenice govore da ipak to drushtvo "sa tako sofisticiranom demokratijom i ljudskim pravima" u gotovo svim segmentima ipak brine o svom drushtvu i svojim gradjanima! Ako nishta brine vishe od nekih drugih vlasti u nekim drugim zemljama ...
Zashto bi u ovom sluchaju to bio izuzetak !!!
"Izadji na tablu B." reche profesorka
"Ajde mi sada opishi kruznicu?"

Pa znate,ona je lepa,okrugla...tako!
"Pa dobro,ajde je sad opishi?"

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 16:37

Postod SL » Pet Apr 11, 2008 11:07

Hmm, da li ti ozbiljno mislio kada si rekao: "u gotovo svim segmentima ipak brine o svom drushtvu i svojim gradjanima"??
Slika
Slika
Korisnikov avatar
SL

Postod mansoldworld » Sub Apr 12, 2008 01:38

OK , dobro ...da, u pravu si! Ne bash u svim segmentima i ne bash za sve.
Postoje gomile bez socijalnog i zdrastvenog i shalju svoje 'glinene golubove' ... hmmm, ocu reci vojnike u raznorazne ratove,intervencije itd , postoji odredjeni broj beskucnika i da ne serem vishe, kada se tako gleda stvarno izgleda nemilosrdno ... ali iza te priche postoji ono shto se zove IZBOR! I ako samo to gledamo , deluje dovoljno fer-plej!
Igraj igru - potrudi se - napreduj - i uradi neshto!!!
A ako samo to gledam da, da deluju mi kao zemlja koja pre svega brine o svom sistemu i zashtiti istog, ali ne na ushkrb gradjana svoje zemlje!

Osim "njih" ,delova zapadne Evrope, Australije i Japana , koliko takvih zemalja josh poznajesh!

P.S. Brate, ovo je preshiroka tema, o ovome mozemo u vechnost! !!

:cyclopsani:

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Postod SL » Ned Apr 13, 2008 14:48

Slazem se, predaleko bi otishli :D
Nego, kapiram otprilike shta si hteo reci...

To na chemu zaista treba da se ugledamo (i ono na chemu im treba zaviditi) je u stvari sama uredjenost sopstvene zemlje. Tj. postojanje stabilnih institucija, reda, zakona, poshtovanje istih kao i sistem koji drzavu chini kompaktnom i jakom... Sve shto nama nedostaje :(

Skoro sam se odushevio kada sam chuo da su sindikati u Grchkoj blokirali celu drzavu na 1 dan, u vidu protesta usled usvajanja zakona koji ide na shtetu gradjana. Pomislio sam kako bi bilo do yaya kada bi u Srbiji imali barem jednu tako mocnu i svesnu organizaciju koja bi brinula o obichnim ljudima, ali, onda me je zet potsetio da u Grchkoj demokratija (u danashnjem obliku ;) ) postoji bar 30 godina, dok se nasha zemlja i dalje muchi sa samim opredeljenjem gradjanja u kom pravcu zele da napreduju :(
Slika
Slika
Korisnikov avatar
SL

Postod mansoldworld » Pon Apr 14, 2008 00:53

Da , tako neshto sam zeleo da kazem. Tj. na tako neshto sam mislio!

Evo uzecu , ako mogu da kazem tvoj primer! Vidim da ti je odredishte B.brdo i Rashka! Ne znam da li se radi o gradu Rashka ili oblasti Rashka ... ALI NE RAZUMEM kako smo to mogli da tako lako prisvojimo naziv za tu oblast SANDZAK! Mislim, imamo nash naziv. Neshto shto je kolevka srbstva i od jednom , ajde za obichne gradjane , ali kad chujem da pojedini predstavnici vlasti to zovu Sandzakom, dodje mi da povracam!

Uzeo sam tako elementaran primer nekih stvari koje ne bi trebale da se deshavaju! Shto naravno govori o nashoj ne moci i glupostii neposhtovanju sopstvenog identiteta ! (Mozda ovo zvuchi previshe radikalno, nisam hteo na to da pucam,i mozda nema direktnu vezu sa temom,ali ipak govori o nama, i nadam se da shvatash o chemu pricham) .
A tako neshto ne bi moglo da se desi kod "njih" !!!
Eto primer i za Grchku!
Chini mi se da se ne radi samo o demokratiji , vec i istinskom poshtovanju iste i najvishe tome da se ne bude slep na rech ili sistem demokratije kada neshto ne valje!
Mislim da kod nas to ne funkcionishe!
A i toliko chesto se pozivamo na tu demokratiju , da mora da neshto smrdi! KO shta --- demokratije, ko chemu --- demokratija...!!!

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Postod Strigor Moroi » Pon Apr 14, 2008 09:21

OOOOOvaaajjjjj..... Slazem se sa vecinom stvari koje ste izneli ovde ali moram da dodam jos nesto sto mozda i nije toliko u vezi sa raspravom o demokratiji i svemu ovde pomenutom ali ipak pokazuje da ni taj i takav sindikat u Grckoj ne garantuje uspeh. Naime ako mislite na promenu zakona o penzionom osiguranju onda samo da napomenem da je taj zakon ipak izglasan na kraju, ako se ne varam.
Tako da nije dovoljno da samo imate jake sindikate ili neke slicne organizacije koje se trude da zastite gradjane, vec je potrebno i ove bogatase i drzavu udariti po dzepu. Pa tek onda ocekivati pravi efekat. Od demokratije nema leba.
A sto se tice svih onih navedenih teorija zavere, stvarno mislim da je verovanje u njih cesto posledica ljudkse gluposti i potrebe neobrazovanih da objasne nesto sto ne mogu da shvate.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod SL » Pon Apr 14, 2008 16:50

^^ Hehe, jedino ako mislish na one natpise u kuriru ili komshijske abrove u stilu: "Mora da je pokrao, odakle mu onol'ka kuca" ;)
Ne prichamo o masonima i tajnim drushtvima, ali da postoje tajne sprege i "ne transparentno" poslovanje - to sigurno postoji...

Grchki zakon o penzionom osiguranju jeste usvojen, ali, njihov sindikat je dao dobar primer kako se treba kulturno boriti protiv poteza vlasti koji direktno 'udaraju' na gradjane. Dok je nash, domaci primer sindikalne borbe - okupljena shaka gradjana koji transparentima mashe ispred vladinih zgrada i kreira saobracajni kolaps u centru prestonice... Ili popije batine od zandarmerije ili dobije prazna obecanja :(

Shto se tiche Rashke: u pitanju je moj rodni grad (a ima i istoimena reka i oblast). Sandzak je stari turski naziv koji se (usled privrzenosti muslimana) zadrzao za jednu oblast koja obuhvata deo i Srbije i CG (dodushe, Rashka ne spada u njegov okvir, ali da ne duzim).
I jesu nashi politichari idioti i ne vide negativnu stranu toga, pa, prihvatili su i 'Kosovo' kao naziv za Kosovo i Metohiju, shta reci...

Shto se tiche odnosa drzave i 'bogatasha', dovoljno pokazuje primer Mishkovica, koji se propisno razvio. Drzava dere narod, a 'mocnike' potpomaze raznim ustupcima. Primer: dozvoljavanje monopolizma. U svim udzbenicima ekonomije lepo pishe zashto i koliko je monopolizam na bilo kom polju shtetan ali JEDINO nashi politichari nisu uchili iz tih udzbenika...

Ma, samo da nam ojachaju institucije (sudstvo) i krene primenjivanje zakona (umesto napada na sudije), lako cemo se i mi dovesti u red i postati civilizovana zemlja ;)
Slika
Slika
Korisnikov avatar
SL

Postod mansoldworld » Uto Apr 15, 2008 02:14

XaxaxaxaXA ovaj poslednji ti je dobar ;)

Ijjaaaooojjjj Tito vrati se da nas shishash ...

Hmmm, elem ... Mishkovic !!! Interesantan primer , ali ne zaboravimo i Drakulica i Chovica i ... podosta njih ! A ne zaboravimo i novi elitizam na chelu sa novokomponovanim krimo-"biznismenima" !

Samo shto nasha vlast , ochigledno ne gleda to kao monopolizam! Znaju oni shta je to , ali je lepshe pretvarati se glup ...
Izgleda smatraju da su na nashem trzishtu konkurencija Mishkovic i Slovenci (izuzimajuci banke).
Ili se ipak kod nas i dalje vode neke stvari "Ko prvi devojci, njemu devojka" !

Mislim da je savrsheni primer to, kako su danashnji bogatashi postali bogatashi , serija "Gore Dole"!

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Postod Strigor Moroi » Uto Apr 15, 2008 11:35

@SL: Ne mislim na Kurir i sl. Mislim na uverenje koje je cesto kod naseg naroda da Americki ili neki drugi narod ili drzava imaju nesto protiv nas ili nas vole. Naprosto politika je u velikoj meri zasnovana na ekonomskim interesima a narocito danas kada svetom vladaju velike korporacije. Svako ko pomsili da postoje emocije u medjudrzavnim odnosima taj nema blage veze kako svet funkcionise.

Grchki zakon o penzionom osiguranju jeste usvojen, ali, njihov sindikat je dao dobar primer kako se treba kulturno boriti protiv poteza vlasti koji direktno 'udaraju' na gradjane. Dok je nash, domaci primer sindikalne borbe - okupljena shaka gradjana koji transparentima mashe ispred vladinih zgrada i kreira saobracajni kolaps u centru prestonice... Ili popije batine od zandarmerije ili dobije prazna obecanja

Pa sad, kako se uzme. Prostest koji nije imao uspeha i ne moze se smatrati dobrim primerom. A sto se tice nasih sindikata. Mislim da od ovog sto si naveo ima jedan mnogo bolji primer a to je protest sindikata basena Bor kada su blokirali auto put. Posle toga vlada nikada vise nije odbila da razgovara sa njima i nista se u vezi rudnika nije radilo bez njih. Mislim da je to mnogo bolji primer kako je jedan sindikat naterao drzavu da ga uzme za ozbiljno. Da podsetim tada niej bilo ni najmanje reakcije policije jer je protest bio previse veliki a i situacija u narodu je bila takva, da su mnogi pruzili podrsku sindikatu.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod SL » Uto Apr 15, 2008 14:35

^ Bash naprotiv. Blokirana je cela drzava. Iako je zakon usvojen, verujem da ce im svaki sledeci vishe zapinjati. Ne znam kakvo je politichko stanje u Grchkoj, ali ovo njihovoj vladi zasigurno nije bio pozitivan poen i narod je to jasno izrekao...

Nego, kako vam se chini B92 info kanal??
24/7 vesti i intervjui, neshto chega dosad nije bilo kod nas...
Slika
Slika
Korisnikov avatar
SL

Postod Strigor Moroi » Sre Apr 16, 2008 11:37

Nemam kablovsku tako da nisam gledao. Ali iskreno njihov informativni program je jedini koji pratim.

Sta kazete na sve one najve o novoj ekonomskoj krizi i problemima sa porastom cene hrane svuda u svetu?

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod SL » Sre Apr 16, 2008 14:27

Najave?

Ne, znam, koliko kapiram, kriza je vec pochela. Cena barela vec neko vreme obara sve rekorde, previshe kredita na sve strane, americhka berza belezi pad shto se odrazava na sve ostale berze, tako da... Bem ga... Ni Dojche bank nece da daje kredite olako (shto se u Srbiji osetilo)...

Baci neki link ako imash, da vidimo kakve su prognoze...
Slika
Slika
Korisnikov avatar
SL

Postod mansoldworld » Čet Apr 17, 2008 04:03

Imam kablovsku ali iskreno nisam pratio B92 info ... mogu samo da pretpostavim da se radi o klasichnom B92 shablonu + malo (mnogo) agresivnije&detaljnije !!!
Znam da takvi kanali shirom sveta postoje minimum 20ak godina i verovatno je ovaj novi B92 zasnovan na tom principu ! Dostaviti gledaocu shto jasnije, preciznije , brze ... nova deshavanje.
A iskreno nisam obratio paznju na novi kanal , jer mi je dovoljno i klasichan B92!

A shto se tiche obichnog B92 , Verana Matica, njihove politike ... mislim da je takva stanica neophodna Srbiji Kao i u sluchaju "teorije zavere" , i u ovom sluchaju malo mi je muka one priche kako su izdajnichka televizija,kako su strani placenici itd ...
Chini mi se da su nastavili politiku starog Studija B , ali sada na mnogo moderniji i agresivniji nachin.
Ono shto je karakteristichno za B92 je da ih svi pljuju a svi ih i gledaju ! Mislim da nema neke velike razlike po gledanosti vesti RTS-a u 19:30h i udarnih vesti B92.Osim shto RTS kao drzavna televizija mora malo da ublazi neke stvari ...

A shto se tiche ostalog , stvarno nemam vremena za dobijanje bilo kakvih informacija preko TV-a trenutno , tako da nemam pojma o kakvoj se krizi hrane radi !!!

Daj Strigor Moroi , mogao bi stvarno da bacish neki link ...

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

PrethodniSledeća

Povratak na Sve ostalo