FTP server

fotke koje ste uslikali u kst-u, gajbi ili gde god

FTP server

Postod KSTFotke » Pon Nov 27, 2006 02:46

OBAVEŠTENJE #1
Postoji mogućnost da u narednih 10 dana (najdalje do 7. decembra) FTP server neće raditi. Razlozi su tehničke prirode i ne bih da ulazim u njih.
OBAVEŠTENJE #2
Za tri nedelje koliko je server aktivan samo 2 (i slovima DVE) osobe su stavile svoje slike na server: onagrus i Brit.
Razlog za to nije nezainteresovanost jer se dnevno download-uje skoro GB slika. Razlog nije ni to što ljudi nemaju slika jer je forum Fotografije pun istih. Jedino što mi još pada na pamet je da ljude mrzi da to rade, što mi je potpuno neshvatljivo jer je to krajnje prosto: probereš slike koje hoćeš da staviš, pokreneš upload-ovanje i odeš da spavaš. Svakako je jednostavnije od upload-ovanja na photobucket gde to morate da raditete sliku po sliku. Ukoliko vas i pored ovoga mrzi da to radite, ili nemate tehničkih mogućnosti, ili ne znate kako se to radi, a želite da priložite svoju kolekciju slika, uvek možete da ih donesete na CD-u, DVD-u ili USB Flash-u u KST i ostavite ih u upravi.
Za sve one fotke koje ste vi skinuli neko je morao da se potrudi da ih tu stavi. Zato, ne budite sebični i dajte svoj doprinos.
KSTFotke

Pridružio se: Uto Nov 14, 2006 00:05

Postod onagrus » Pon Nov 27, 2006 08:39

Slazhem se. Zaista bi bilo lepo da imamo sve fotografije na jednom mestu. Znam da medju vama ima onih kao ja, koji nisu vichni uploadovanju na FTP srver, ali onda uzmite pa narezhite jedan ili dva CDa fotki iz KSTa, pa dajte nekome u klubu, bilo na shanku, bilo na ulazu, samo kazhete za koga je. Tako sam ja uradio. A provereno znam da ima josh recimo bar Gb slika medju vama. Ako neko ima pitanja neka pita ovde.
To speak is to lie, to lie is to collaborate.
Korisnikov avatar
onagrus
Moderator

Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 21:56

Postod SL » Pon Nov 27, 2006 14:01

Jeste da brdo ljudi ima fotke, ali, nije bash za ochekivati da ce svi odjednom uploadovati sve svoje fotke na KST server...

Jeste da je to pohvale vredan potez, jer nije mala stvar dati ljudima FTP pristup i neogranichen prostor za upload slika!! Svaka chast!!

Ali, josh je to nesigurno tle za same chlanove...
Treba malo vremena da se ljudi upoznaju sa beneficijom koja im se pruza...
Na kraju krajeva, ljudi si skeptichna bica ;)

Malo strpljenja i bice bolje :)
:: Music = Emotions ::
Slika
Slika
Everyone believes in God but noone believe in You!
Korisnikov avatar
SL

Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 01:45

Postod All_Destroyer » Pon Nov 27, 2006 16:20

Ma ja bih upload-ovao, ali nisam znao za CD i upravu, te cu bash tu varijantu da primenim... Imam OGRANICHEN protok na mesechnoj bazi, pa pogadjajte - kome bi moj hef Gile skakao po mozgu ako &$%#~ pre vremena dozvoljeni protok?
Now that it's raining more than ever
Know that we'll still have each other
You can stand under my umbrella
You can stand under my umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
Korisnikov avatar
All_Destroyer

Pridružio se: Čet Nov 03, 2005 16:04

Postod John » Pon Nov 27, 2006 19:33

Ja imam slike koje je YoungZ slikao pre, mogu njih da uploadujem, samo što ja nisam siguran da li bi nešto od toga smetalo ljudima da skidaju... To jest, da li ja imam moralna prava da uploadujem tuđe slike :)

Kad bih imao svoje, ne bi bio problem.
Prohujao sa vihorom
Korisnikov avatar
John

Pridružio se: Uto Mar 07, 2006 21:24

Postod KSTFotke » Uto Nov 28, 2006 01:12

SL je napisao:nije bash za ochekivati da ce svi odjednom uploadovati sve svoje fotke na KST server...
Nije za očekivati ni da će samo 2 čoveka da upload-uju.

SL je napisao:Ali, josh je to nesigurno tle za same chlanove...
Treba malo vremena da se ljudi upoznaju sa beneficijom koja im se pruza...
Na kraju krajeva, ljudi si skeptichna bica ;)
Ako neko nije skeptičan prema photobucket-u nema potrebe da bude skeptičan ni prema ovome.

All_Destroyer je napisao:nisam znao za CD i upravu, te cu bash tu varijantu da primenim
Samo napiši na njemu "FTP server". Može se desiti da bude neki neobavešten dežurni.

John je napisao:da li ja imam moralna prava da uploadujem tuđe slike
YoungZ, molim te, poštedi John-a moralne dileme i sam upload-uj slike.

Btw, najverovatnije NEĆE biti najavljenog prekida rada...
KSTFotke

Postod SL » Uto Nov 28, 2006 02:26

KSTFotke je napisao:Ako neko nije skeptičan prema photobucket-u nema potrebe da bude skeptičan ni prema ovome.

Bash naprotiv! Postoji velika razlika...
1) PB je sayt koji poseduje EULA kao garant kakve takve sugurnosti...
Nama u Srbiji ne znachi to puno, ali opet neki legalan ugovor koji ih sprechava da naprave neko sranje sa tudjim fotkama jer mogu krivichno da odgovaraju...
2) Svako ima potpunu vlast nad svojim fotkama i samo svoju shifru...
3) Sayt je operativan vec neko vreme, shto opet garantuje bar neku sigurnost da ce upload-ovane fotke ostati na Net-u bar neko vreme...

S' druge strane, opet, rekoh, ideja KST fotki je odlichna!!!
Ali, treba ce malo vremena, da se vidi da nije samo pilot projekat vec "here 2 stay!", pa da ljudi bez brige uploaduju svoje fotke, bez bojazni, da ce sutra njihovi uploadovani MB-i biti uklonjeni ili im nalog ukinut zbog zavrshetka probnog perioda, nechije samovolje itd.

Rezime: samo malo strpljenja i zazivece sekcija fotki :)
Ja sam vec planirao da pokachim neke novije slike, poshto mi je par ljudi vec trazilo da stavljam u punoj rezoluciji (shto recimo PhotoBucket ne dozvoljava)...
:: Music = Emotions ::
Slika
Slika
Everyone believes in God but noone believe in You!
Korisnikov avatar
SL

Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 01:45

Postod ganjachica zmajeva » Uto Nov 28, 2006 20:08

Imam i ja fotke i postavicu ih samo treba da ih proberem (a to me mrzi) da se ne bi pojavio jos koji Dzekes i stavljao svakojake slike svugde!
Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....
shta mislite da je ovo?
Korisnikov avatar
ganjachica zmajeva

Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 22:36

Postod jackass » Uto Nov 28, 2006 21:32

ganjachica zmajeva je napisao:Imam i ja fotke i postavicu ih samo treba da ih proberem (a to me mrzi) da se ne bi pojavio jos koji Dzekes i stavljao svakojake slike svugde!

OOOOO SRETJO!
:happy1:
SlikaJa sam nevidjeni lik i borac za pravdu, fan Brusa Lija, dobijao kecheve zbog anti-shliht ponashanja, ispred sam vremena, postavljam standarde a drugi pokupe shnjur!
Korisnikov avatar
jackass

Pridružio se: Čet Sep 29, 2005 13:38

Postod John » Pet Dec 01, 2006 02:18

A što ne bi neko skinuo gomilu, neko drugi drugu gomilu, a neko treći treću gomilu, sve to narezali na DVDove, pa onda neko četvrti da nareže sve tri gomile na jedan veliki DVD i onda delimo tako... em ljudi ne moraju da skidaju, em uštedimo bandwidth FTPa...!!! Eto ideje.

Mogao bi DVD i da se prodaje kao "Arhiva fotografije KSTa 2004 do danas" gde bi KST mogao da zaradi koji dinar.
Prohujao sa vihorom
Korisnikov avatar
John

Postod KSTFotke » Sub Dec 02, 2006 00:04

John je napisao:A što ne bi neko skinuo gomilu, neko drugi drugu gomilu, a neko treći treću gomilu, sve to narezali na DVDove, pa onda neko četvrti da nareže sve tri gomile na jedan veliki DVD i onda delimo tako... em ljudi ne moraju da skidaju, em uštedimo bandwidth FTPa...!!!

Nema potrebe. Svako ko želi dobiće slike na DVD-u direktno sa servera. Stvar je u tome da je ovaj server zamišljen tako da se na njega stalno upload-uju nove slike i da na njemu konstantno bude nešto novo. Ali pošto to niko ne radi možda je i bolje da se pusti u promet jedan DVD koji bi se dalje prerezivao.
KSTFotke

Postod John » Sub Dec 02, 2006 19:14

Pa možda za sad, kao što rekoše ljudi, za par meseci i ja mislim da će se više uploadovati. A do tad i običan narezan DVD sa istorijskim slikama koje imamo do sada može biti zanimljiv.
Prohujao sa vihorom
Korisnikov avatar
John

Postod ganjachica zmajeva » Uto Dec 05, 2006 20:56

A kad ce da proradi server, je htela da okacim sinoc slike kad ono nece ....
shta mislite da je ovo?
Korisnikov avatar
ganjachica zmajeva

Postod John » Sre Dec 06, 2006 14:49

Meni trenutno radi. Slika
Prohujao sa vihorom
Korisnikov avatar
John

Postod ganjachica zmajeva » Sre Dec 06, 2006 14:53

Izvinjavam se, meni je bio &$%#~ net ... nebitno ... evo sad sam pocela da kacim slike pa cemo da vidimo koliko ce to da traje ....
shta mislite da je ovo?
Korisnikov avatar
ganjachica zmajeva

Postod ganjachica zmajeva » Pet Dec 08, 2006 13:52

Eno, moje slike su postavljene ...
shta mislite da je ovo?
Korisnikov avatar
ganjachica zmajeva

Postod Grafenberg » Pet Dec 08, 2006 17:34

e, a na kom je to ftp-u?
moze li neko da mi objasni?
Ko zna zna, ko trazi nadje, ko razume shvatice
Korisnikov avatar
Grafenberg

Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 13:50

Povratak na Fotografije