Stand aside for the All_Destroyer... :X

fotke koje ste uslikali u kst-u, gajbi ili gde god

Postod onagrus » Pon Okt 01, 2007 17:23

Ne znam, Ameri su toliko razvili svoju vojnu mashineriju da prosto ne znam shta bi bilo kad bi bilo. A i politichka situacija se promenila. Rusija nije u politichkom smislu ono shto je bila. Nema vishe velikog zlog crvenog chike, osladio im se kapitalizam. Vojska im je u prilichno loshem stanju, ali tehnologija i dalje dobrim delom bolja od Americhke. Mislim, Rusi vishe prave u fazonu odbrane, dok je Americhka strategija vojnog razvoja vishe ofanzivno organizovana, tipa rat na daljinu i tome slichno.

U tom smislu, vishe mi se svidjaju Rusi, kao i uvek, a ne sumnjam da bi zgazili celu Evropu za nedelju dana, chak i ako ne rachunamo nuklearno oruzhije. Neka na pola operativnih oklopnih jedinica stave samo cvece i zastave, opet bi nas dobili sve. Tripujem da Evropa nema dovoljno AT municije za svaki njihov tenak. Pa ipak, na kraju krajeva, gerilski rat je rat buducnosti, jer mozhesh da gadjash iz Predatora i bespilotnih sr.anja koliko hocesh, ali moracesh da sidjesh peshke kad tad... a onda si samo topovsko meso i hrana za peshadijsko i protivpeshadijsko oruzhije, kao i za celu jednu predivnu i sharenu lepezu nekonvencionalnog oruzhija, hemijskog na prvom mestu, zatim bioloshkog, energetskog i nuklearnog, ako te predhodna ne zaustave :)

Inache, kako sam hemichar po profesiji, moj favorit je definitivno Irachka modifikacija sarina - ciklosarin (GF), mada mozhe i bilo koji od prelepih nesmrtonosnih halucinogena, pa onda ceo puk u CZ! A tamo... kuku lele.
To speak is to lie, to lie is to collaborate.
Korisnikov avatar
onagrus
Moderator

Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 21:56

Postod Vladimir_Putin » Pon Okt 01, 2007 18:36

lichno sam za nesmrtonosno hemijsko oruzje....tj onaj trip koji su rusi upotrebili u pozoristu...za 10sekundi ubili 60 terorista a predhodno ih omamili onim gasom...mudro....ameri imaju anpredniju kompjutersku tehnologiju od rusa, to je tacno, ali kvantitativno manje oklopnih vozila, aviona , vojnika...svega imaju manje osim komada brodova....ali kako brodovi ne mogu na suvo...a treba im kopno da se naoruzavaju...mislim da ne bi daleko dogurali...samim tim tu su kinezi koji bi pre stali uz ruse nego amere...pa indija...pa severna koreja..iran ...i sijaset malih zemljica koje jedva cekaju da neko osakati ameriku da bi mogle da joj zabiju par sitnih udaraca tipa napadi na americko osoblje, ambasade i slicnoo, cisto da se ameri osecaju ensigurno....
volim svoju zemlju
Vladimir_Putin

Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 21:47

Postod VOJVODA » Pon Okt 01, 2007 21:41

Vladimir_Putin je napisao:lichno sam za nesmrtonosno hemijsko oruzje.....

Gej bomba?

Vladimir_Putin je napisao:tj onaj trip koji su rusi upotrebili u pozoristu...za 10sekundi ubili 60 terorista a predhodno ih omamili onim gasom......

I stotinjak taoca. Ne dovodim u pitanje uspeh operacije, i smatram da ilj opravdava sredstva, ali se ne odusevljavam. Rusi su nazalost u Beslanu pokazali svoju nespremnost da se nose s velikim problemom. Nadajmo se da se takve stvari nece ponoviti.

Vladimir_Putin je napisao:.ameri imaju anpredniju kompjutersku tehnologiju od rusa, to je tacno, ali kvantitativno manje oklopnih vozila, aviona , vojnika...svega imaju manje osim komada brodova....ali kako brodovi ne mogu na suvo...a treba im kopno da se naoruzavaju...mislim da ne bi daleko dogurali...samim tim tu su kinezi koji bi pre stali uz ruse nego amere...pa indija...pa severna koreja..iran ...i sijaset malih zemljica koje jedva cekaju da neko osakati ameriku da bi mogle da joj zabiju par sitnih udaraca tipa napadi na americko osoblje, ambasade i slicnoo, cisto da se ameri osecaju ensigurno....

To je vec u domenu 'sta-bi-bilo-kad-bi-bilo'. I lici na one price 'ako ti ja dovedem Supermena, on je jaci od tvog Brus Lija'. Sve je politika, au politici svako najpre gleda svoje guza. I nije jaci onaj ko ima vise tenkova.
Vladimir_Putin je napisao:pa sve puske ruskog porekla su pravljene za teren a ne kao zapadne za gradske uslove, tj za pandure....

Besmislica! Opet poredite neuporedivo. SVD je odlicna puska, ali daleko manje precizna od nekih zapadnih (da se ogradim, nisam prozapadno orijentisan), kao sto su neke zapadne precizne puske za podrsku daleko manje precizne od SVD-a.

Vladimir_Putin je napisao:SVD je za muskarce,

A Accuracy International i Sako prave svoje snajperke za lepsi pol.
Ovog leta, ocekujte HK MSG-90 sa novim roze kamuflaznim finisem.

Vladimir_Putin je napisao:da mozes da je ne odrzavas a da puca

Zastoi mi na pamet pada Eugene Stoner?
МИЛИТАНТНИ ЉУБИТЕЉИ МАЧАКА crew!
VOJVODA

Pridružio se: Sub Maj 20, 2006 11:52

Postod onagrus » Uto Okt 02, 2007 00:02

Taoci koji su umrli od Kolokola 1 (karfentanil) su umrli zbog toga shto kurve iz Spetzsnaza nisu hteli da kazhu shta je tajni sastojak gasa pa doktori nisu znali kako da leche taoce. Efekat je isti kao i overdose heroinom... depresija disanja, prvo stradaju stariji i deca. Propust nadredjenih. Ja sam vishe za varijante kao shto je BZ - mocan halucinogen za ratishte buducnosti. Intenzivne haludze i nishta od izvrshenja misije. Egzotichni proteini su takodje kul, zatim alergeni, suzavci i ostala nesmrtonosna oruzhija. Za end-of-the-world scenario tu su dobro poznati soman sarin tabun vx i ostali iz v i g serija. Energetska su isto vrlo kul, ali ne volim stvari koje ne umem da napravim sam :)

Shto se tiche pushaka, tu cu biti uzdrzhan, nisam se sreo ni sa jednim stranim snajperom, morao bih da probam pa da vidim, ali sudeci po ostalim primerima, Rusi prave oruzhije koje trpi tezhe uslove. H&K sledi slichnu logiku, pa verujem da je MSG90 prilichno izdrzhljiv. Moje poshtovanje i divljenje prema tom oruzhiju mozhe brzo da opadne ako ga naprave sa roze motivima :|

I konachno, end-of-the-world scenario smo vec naglasili da je strogo hipotetichki. Svet se odavno ne deli na istok i zapad, nego na sever i jug (a ne mislim pri tom na zvezdu i partizan). Bogati vs. siromashni... ja sam uz siromashne. Uzmesh kilogram jabuka, sameljesh, zarazish patogenim gljivicama i dobijesh mocno hemijsko oruzhije. Dedin podrum je fabrika oruzhija sudnjeg dana... dont fck with ONAGRUS INC. (a.k.a. Voja!)
Korisnikov avatar
onagrus
Moderator

Postod Vladimir_Putin » Uto Okt 02, 2007 08:13

ili iskoristish gomilu opusaka od cigareta, prokuvas ih i valjda tako trujes vodu.....heheheh :geek: :geek: :geek: :geek: .... ne vidim zasto je beslan propust...pa nisu rusi oteli decu, nego teroristi...u svakoj takvoj situaciji kad i jedan taoc prezivi dobro je...inache mozhesh misliti sa koliko je glava posle toga platila chechenska populacija, verovatno su im danima posle toga bacali razne otrove,napalme i sta-sve-ne po checheniji....
volim svoju zemlju
Vladimir_Putin

Postod VOJVODA » Uto Okt 02, 2007 08:32

Vladimir_Putin je napisao: pa nisu rusi oteli decu, nego teroristi.
.

Jel'?

Vladimir_Putin je napisao:u svakoj takvoj situaciji kad i jedan taoc prezivi dobro je

Ne, kad jedan taoc pogine, katastrofalno je. A Beslan je bio katastrofa jer cim se desilo nesto nepredvidjeno, sve je puklo. Kasnija jurnjava po gradu sa prezivelim teroristima nije opravdala gomilu mrtvih. Sto je najgore, negativna reputacija Rusije na zapadu je izazvala prilicno mlaku reakciju i novinara i zvanicnika (secam se gnusne izjave ambasadora cini mi se Holandije).
МИЛИТАНТНИ ЉУБИТЕЉИ МАЧАКА crew!
VOJVODA

Pridružio se: Sub Maj 20, 2006 11:52

Postod onagrus » Uto Okt 02, 2007 10:15

Uh... mislim da prestrogo sudite. Situacija u Beslanu je bila toliko FAKD AP da je chudo da su bilo koga upshte spasili. Moglo je bolje, istina, ali je moglo i mnoooogo gore.

E sad ja sam jako osvetoljubiva osoba i meni je prosto neverovatno kako je Chechenija uopshte ostala na da postoji na mapi posle toga. Neverovatno mi je kako se nije dogodila ni jedna "nezgoda" tamo, recimo da se prosuo vagon hiper radioaktivnog cezijuma 173 i sprechio razmnozhavanje... pa manje vishe svega shto ima DNK.

*Mala opaska na kuvanje opushaka - Divna stvar, lako se dobija nikotin, ali je prinos bruka mali. Ako ti vec treba nikotin, uzmesh brdo duvana i gnjechish u hladnoj vodi tokom 24h. Onda vodu ukuvash da sva ispari i smola koja ostaje je brutalno otrovna... a tek shto smrdiiiiii... morao sam da je izbacim iz arsenala, celu sobu mi je usmrdela!
Korisnikov avatar
onagrus
Moderator

Postod Vladimir_Putin » Uto Okt 02, 2007 12:47

lepo kazem..ja sam vishe za konvencionalne metode...recimo eskadrila Su25T vrshi plansku kampanju kasetnim i napalm bombama po naseljenim mestima u checheniji.....a naravno last but not the least , MiMil28 u kombinaciji sa MiMil24 vrse overavanje ono malo govana sto pretekne
volim svoju zemlju
Vladimir_Putin

Postod onagrus » Uto Okt 02, 2007 15:52

Toooo kralju, sacaste rakete su mama! Vec vidim chishcenje pomocu skvadrona Mi24 kako jursihaju... Havoc je lep, ali mi je nekako za tenkove i tvrde mete, a Hind samo prebrishe! Ja bih za rodjendan voleo Mi24P, to mi je najsladja verzija... mislim, vol'o bih mnogo toga, poslao sam Deda Mrazu specifikaciju za gamma emisioni top koji hocu za Novu godinu. Tako zhelim da sechem stvari gama zrachenjem...
Korisnikov avatar
onagrus
Moderator

Postod Vladimir_Putin » Uto Okt 02, 2007 15:59

kod Havoca mi je najlepsa stvar, automatski top sa BMP2, i veoma mi se dopada sto ima veliki ugao rotiranja....pa ti na njega umesto vikhr raketa mozes da na podvesnike stavis lanser nevodjenih raketnih zrna , to nije nikakav problem....za MiL 28 mislim da je pravljen da bude pandan Apachu..tj koliko sam informisan to je helikopter iste namene..tj po dva podvesnika nose vodjene PO projektile, po dva nevodjene rakete i ima automatski top velike pokretljivosti za razliku od KA50/52 kojima taj isti top ima mali ugao pomeranja...ali zato manevarna moc je daleko bolja...inace naoruzani su istim sredstvima....
volim svoju zemlju
Vladimir_Putin

Postod onagrus » Uto Okt 02, 2007 17:03

Ja najvishe volim topove na letelicama i ne mogu da ti objasnim koliko sam duboko razocharan kada sam video da su na Ka50 stavili onako predivan gan, a onako ga paralizovali! Mislim, ok, veliki gan ne mozhe da se mrda mnogo i verovatno bi bio manje stabilan kad opaljuje, ali jbt, shta je falilo 23mm? Ok, hocesh da gadjash tenkove zrnima, montiraj ganove na podvesne tachke, a nemoj da hendikepirash ceo helikopter time shto cesh da mu ugradish AT top, nije to A10...

Da budem iskren, kod Havoca mi se najvishe svidja NATO oznaka Havoc i to shto ima malo vishe oklopa i Vihora (znam za naziv vikhr ali u prevodu znachi vihor, pa ga tako zovem... navika), Mi 24 mi je funkcionalniji mnogo, cenim shto mozhe da prenosi ljude i da istovremeno daje njima TESHKU vatrenu podrshku. Bash ga vidim kao neshto shto imaju samo rusi, ameri bi morali da uz Apache i Komanchije shalju i Black Hawk ako hoce da im se ljudi shetaju dole. Video sam da su ovi iz Delta force-a nabudzili ona mala govanca OH-6 Kajuz, kao imaju vulkane i Hidre, 7 komada valjda i uz to mozhe da ponese 3 ili 4 vojnika. Mislim, nije ni blizu jednom Hindu, ali ako ih je nekoliko, zvuchi mi opasTno :)

Inache, jel si pravio nekad Napalm? Meni se mnogo svidelo, mada je prljavo, ali lepo gori. Zabava za celu porodicu, a jako je lako. Samo topish stiropor u benzinu dok ne postane benzin kao med, mnogo dobra fora. Vishe mi se svideo termit, mada sam zbog jednog akcidenta sa njime prestao da se igram sa eksplozivima skoro potpuno. Sad samo otrovi :)
Korisnikov avatar
onagrus
Moderator

Postod Vladimir_Putin » Uto Okt 02, 2007 17:15

bices moj dobar drug......inache je Mi24 neshto mnogo dobro..shteta shto nashi imbecili od vonog vrha nisu nabavili bar 50 komada....u tom slucaju verovatno ni jedan shiptar ne bi sacuvao zivu glavu....i naravno...da su konvertovali T55 u nesto mnogo bolje a ne u glupavog munju...rusi su lepo od T72 napravili BMP-T
volim svoju zemlju
Vladimir_Putin

Postod CreepingDeath » Uto Okt 02, 2007 17:19

a shto se owa tema nalazi u fotografiyama? :drunken:
Muzichari koji piju nikad nisu patili od treme...
Slika
Korisnikov avatar
CreepingDeath

Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 12:05

Postod Vladimir_Putin » Uto Okt 02, 2007 17:22

ja i onagrus smo se zaneli malo :geek:

...ej onagruse aj da predjemo na temu ROV u ostalo, ok?
volim svoju zemlju
Vladimir_Putin

Postod onagrus » Uto Okt 02, 2007 18:06

Ok... :cyclops:
Korisnikov avatar
onagrus
Moderator

Postod SleepwalkeR » Sre Okt 03, 2007 08:41

sektashi :D
Put a gun in my hand and pretend You don't care.........
Slika
you can turn your back on a person, but never turn your back on a drug.
Korisnikov avatar
SleepwalkeR

Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 10:22

Prethodni

Povratak na Fotografije